Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Cyklosport Hájek liga, Nová Bystřice
Čtvrtým závodem pokračovala Cyklosport Hájek liga 2011, tentokrát v Nové Bystřici. Za krásného počasí a na parádně suché trati se očekávala velká účast soutěžících, bohužel prezentováno jich bylo pouze 140. Mezi nimi však chyběl jak Nino, který cestoval na soustředění do Rakouska, tak i Mačeta díky přetrvávajícím zdravotním problémům. Toto citelné oslabení našich řad bylo vidět hned po startu krátké trati, kdy Honzovi chyběl "parťák" do úniku a tak, ačkoliv jel dlouhou dobu na špici a hýřil aktivitou, nakonec dojel do cíle ve čtyřčlenné skupině a v závěrečném spurtu obsadil 2. místo v kategorii do 35 let. Velmi pěkně opět zajel i Michal s Filipem, když obsadili 13. a 14. místo. V kategorii nad 35 let jel nadějně v čelní skupině Míra, avšak v polovině závodu začal postupně odpadat a po ztrátě motivace a pouhém dojetí obsadil 6. místo. Milanovi závod sednul a po moc pěkné jízdě obsadil 10. místo. Tento závod měl ale ještě zásadní událost, kdy na osmém kilometru početná vedoucí skupina přehlédla odbočku a pokračovala kilometrovou zajížďkou přes Landštejn, aby se později napojila na vyznačenou trať. Po protestech v cíli a řešení zda diskvalifikace ano, ne, ano, ne, bylo nakonec ponecháno pořadí dle původních průjezdů páskou.
Na dlouhé, téměř šedesátikilometrové trati, startoval opět pouze Martin. Celý závod se vyvíjel podle plánu ( pouze s problémem ztraceného bidonu hned v úvodu ), když jel o 1. až 2. místo v kategorii nad 35 let. Bohužel ve spurtu a zatáčce před cílem přišla opět smůla v podobě "ustřelení" předního kola na asfaltu, pádu a ztrátě téměř jistého vítězství. Ve finále tedy obsadil 2. místo a chybějící bod v celkovém pořadí trochu mrzel.
V dětském závodě jela moc dobře Áďa, když dokázala vybojovat také stříbrnou medaili.
Z Bystřice tedy odjíždíme se třemi umístěními na "bedně", vždy za druhá místa.
Další závod Cyklosport Hájek ligy se jede za čtyři týdny - 14. srpna ve Strmilově.