Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Galaxy série, Náměšť nad Oslavou

Po čtrnácti dnech se v sobotu opět sešli účastníci Galaxy série na jejím již šestém pokračování, tentokrát v Náměšti nad Oslavou.
I se ziskem dvou "beden" nebyl pro naše barvy tento závod nějak výrazně úspěšný. Jak se v jeho průběhu a po dojezdu ukázalo, téměř každý bojoval s nějakým problémem - Martin s novými plášti a především ztrátou bidonu hned v úvodním lesním úseku, což znamenalo absolvování celého závodu bez tak potřebného občerstvení, Mačeta, Milan a Honza s bolestí zad a únavou po alpském soustředění ( Honza navíc po dvou náročných závodech ), Michal s nevolností a bolestmi hlavy a Aleš s bodnutím vosy a pádem přes řidítka. To vše se odrazilo i ve výsledcích po dojezdu. Pouze Nino si vše užíval na novém biku wink
Start kratší, 41 kilometrů dlouhé trati AVG Náměšťského maratonu byl tentokrát posunut až na dvanáctou hodinu a to za krásného letního počasí při teplotě okolo 30°C vzbuzovalo již předem obavy.
Dvěstěpadesát účastníků se po odbití kostelního zvonu vydalo vstříc velmi prašné trati z místního náměstí do prvního prudkého asfaltového stoupání, ve kterém opět nastoupil Nino a způsobil první rozdělení celého pole na několik skupin. Velmi dobře a těsně za ním vjížděli do terénu také Martin s Honzou sledováni Mačetou, který měl letos poprvé výhodu startu z první řady. Martin se však po několika kilometrech začal propadat až do okolí dvacátého místa, naopak Honza se opět výbornou jízdou zabydlel ve druhé osmičlenné skupině. Ve skupině uprchlíků byl velmi aktivní Nino, ta se později rozdělila na dvojice. V náročném kamenitém sjezdu k řece Oslavě přibližně ve třetině okruhu sice Nino na svého soupeře trochu ztratil ale po chvilce si ho opět dojel a pokračoval dále s nadějí na možné celkové vítězství. Až těsně před cílem pak byla tato dvojice dostižena dalšími soupeři a díky Ninově chvilkové krizi v jednom z posledních stoupání na něho zbylo 4. místo absolutně avšak opět s velkým náskokem zvítězil v kategorii juniorů. Skupina pronásledovatelů se v průběhu závodu také rozdělila když s únavou bojující Honza tento únik nezachytil. S několika soupeři pak pokračoval dále a na pásce mu patřilo pěkné 12. místo absolutně a 6. v kategorii. Pro Martina byl tento závod spíše utrpením, nezvládl ho po úvodním špatně zajetém úseku jak psychicky tak ani fyzicky a bez příjmu tekutin se musel soustředit jen na uhájení pódiového umístění ve své kategorii. To se nakonec se štěstím podařilo, když v ní obsadil 2. místo jako 19. absolutně.
I když se před závodem plným defektů očekávalo, že tato trať bude vyhovovat nejvíce Mačetovi, opak byl nakonec pravdou. Po dobrém startu a úvodních kilometrech se mu přestávalo postupně dařit a vyvrcholením bylo, když ve stoupání k občerstvovačce na Babylonu zahodil své kolo do křoví laughing To se samozřejmě setkalo s velkým ohlasem soupeřů....... Do cíle dojel rozladěn na celkovém slušném 58. místě absolutně a 20. v kategorii. Jeden ze svých lepších závodů zajel opět Milan, když páskou projel na celkovém 81. místě, naopak Michalovi nedovolila nevolnost na trati lepší umístění než 95. pořadí. Alešův pád a příběh s vosou také částečně poznamenal jeho výkon. Určitě měl na to aby se umístil v první stovce, takto projel obloukem s časomírou na celkovém 125. místě jako 37. ve své kategorii.
V dětském závodě opět nastoupila Agátka. Stejně jako v Mikulově i zde bylo dopředu jasné, že nebude mít na svém odrážedle šanci proti svým o téměř tři roky starším soupeřům na kolech. To se také potvrdilo, když obsadila celkové 7. místo. Nutno ale dodat, že v závodě byla téměř nejmladší, dokončila jako první na odrážedle a také první z ročníku 2009.
A ještě srovnání s rokem 2010, kdy se v Náměšti závodilo na úplně stejné trati a za téměř identických podmínek. Nino se zlepšil o celých 21 minut, Martin o 14 minut, když letošní čas by mu v roce 2010 zajišťoval 2. místo absolutně. Milan se v roce 2010 umístil na 34. místě časem 1:58:00 a i při letošním zlepšení o rovných 10 minut toto stačilo "jen" na 81. místo. Svým letošním časem by v roce 2010 byl na 13. místě celkově a na bedně za 3. místo v kategorii....... Je tedy znát, že kvalita a rychlost závodů Galaxy série se rapidně zvyšuje.

Umístění v kategoriích:
M3 15-18 let: 1. Nino
A2 19-29 let: 6. Honza, 22. Michal
B2 30-39 let: 20. Mačeta, 27. Milan, 37. Aleš
C2 40-49 let: 2. Martin

0 Komentáře

Vložil Martin dne 19 Srp 2012
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: 8CmAx:
| Zapomenout