Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Galaxy série 2012
Letošní jedinou dlouhodobou soutěží, které se naši borci zúčastnili, byla tradičně velmi kvalitní a dobře organizovaná Galaxy série.
Pořadatelé opět zvolili téměř stejný model a kalendář závodů. Ten byl však bohužel ochuzený o další podnik, tentokrát v Dobříši a tak se celkový počet snížil na osm měření sil z nichž pět nejlepších výsledků se započítávalo do celkového hodnocení. První z nich proběhlo již třetí dubnovou sobotu v Tálíně, závěrečný závod v Kácově byl pak naplánován na poslední víkend v září.
Stejně jako v předchozích ročnících pak byla vždy možná volba ze dvou délek tratí s vyjímkou juniorské kategorie, jejíž účastníci museli jet pouze kratší závody.

Účast našich bikerů ve žluto-černých týmových barvách byla v tomto seriálu o poznání větší než v minulosti, když téměř všichni „dospělí“ měli již předem vyřízenu přihlášku ke startům na krátkých tratích ve všech závodech. Vzhledem k systému bodování, kdy účastníci delších závodů byli za stejný výsledek lépe bodově ohodnoceni ( např. za 3. místo na krátké trati je zisk 65 bodů. Stejný počet bodů bylo možné získat na dlouhé trati až za 17. místo. 1. místo na „krátké“ bylo ohodnoceno 80ti body a tento příděl získal účastník „dlouhé“ za 7. místo..…… vše myšleno v pořadí jednotlivých kategorií ) nebylo možné tedy přemýšlet o výrazných úspěších v celkovém pořadí.
S většími ambicemi na zisk pódiových umístění v jednotlivých závodech vstupovali do seriálu především Martin, Honza a Nino, který měl jako jediný velkou naději i na výraznější úspěch v celkovém hodnocení juniorů.
Tyto předpoklady se začaly potvrzovat hned od prvních „ostrých“ kilometrů, kdy bojovali naši borci na předních příčkách a získávali Top umístění nejen v kategoriích.
Krátké reporty z jednotlivých závodů byly uveřejněny zde na webových stránkách a jsou stále k nahlédnutí v archivu, proto jen ve stručnosti k dosaženýcm výsledkům.

Určitě nejvýraznější osobností našeho týmu se v závodech Galaxy série stal Nino, který svých sedm startů v juniorské kategorii proměnil v šest vítězství a jedno 2. místo, čímž s velkým náskokem na své soupeře obsadil i celkové 1. místo. Tyto výsledky „vyšperkoval“ ještě třemi prvními místy ( kdy dokázal porazit kompletní konkurenci dospělých ) a dále jedním druhým a dvěma čtvrtými místy v absolutním pořadí jednotlivých závodů !
Velmi slušné výkony alespoň co se týče výsledků v kategorii podal i Martin. Ten ve všech osmi závodech dokázal vystoupit na „bednu“ ( 3x 1. místo, 3x 2. místo, 2x 3. místo ). Zároveň se ještě dokázal i ve svém věku třikrát prosadit do první desítky absolutního pořadí jednotlivých závodů.. Tato umístění mu ale vzhledem k výše popsanému systému bodování nevynesla lepší než 6. místo v celkovém pořadí – s čímž se předem i počítalo.
Výborná umístění si vzhledem k účasti v „nejnabitější“ kategorii připsal i Honza ( 1x 2. místo, 3x 4. místo, 1x 6. místo……. ) a nebýt obrovské smůly v parádně rozjetém závodě v Rožnově a také technických problémů v Kácově, byly jeho výsledky o mnoho výraznější. Současně s těmito úspěchy se dokázal čtyřikrát umístit absolutně v TopTen, z toho jedenkrát dokonce na třetím místě.
Příjemným překvapením byly určitě letošní výkony Mačety. Hned v úvodu obsadil pěkné 6. místo. Z velice slušných výsledků je nutno ještě zmínit jeho souboj o „bednu“ v Mikulově, kdy o téměř jisté třetí místo přišel několik stovek metrů před cílem vinou nepochopitelné chyby řidiče zaváděcího motocyklu.
I ostatní naši bikeři se v početném poli startujících nikdy neztratili a vždy se umisťovali v první polovině výsledkových listin resp. ve druhé a třetí desítce pořadí v kategorii. Vzhledem k jejich tréninkovým možnostem je jejich umístění v celoročním hodnocení velice dobré.
V nejmladší kategorii dětských závodů jsme měli zastoupení díky Agátce. Velkou roli vždy hrálo rozhodnutí organizátorů, zda pojedou děti na odrážedlech společně s dětmi na kolech nebo samostatně. Ve druhém případě, kdy odrážedla jela samostatný závod, byla Agátka skvělá a třikrát po sobě dokázala vystoupit na pódium ( 1x 1. místo, 1x 2. místo a 1.x 3. místo ). Bohužel v dalších závodech již byly obě skupiny sloučeny a díky velké převaze a rychlosti kol neměla na svém odrážedle větší šanci na obsazení předních příček.

Statisticky ještě pódiová umístění dospělých:
1. místo …..... 9x ( Nino 6x, Martin 3x )
2. místo …….. 5x ( Martin 3x, Honza 1x, Nino 1x )
3. místo …….. 2x ( Martin 2x )
+ celkové 1. místo ( Nino )

Celkové pořadí Galaxy série 2012:
Junioři 15 – 18 let ( celkem 105 klasifikovaných ) : 1. Nino
Kat. 19 – 29 let ( 325 klasifikovaných ) ……….… 16. Honza, 45. Michal, 98. Filip
Kat. 30 – 39 let ( 458 klasifikovaných ) …………. 15. Mačeta, 25. Milan, 36. Aleš, 111. Míra
Kat. 40 – 49 let ( 379 klasifikovaných ) …………… 6. Martin
Pokud by však byla každá trať hodnocena zvlášť, pak by se v celkovém pořadí „krátkých“ umístil Honza na výborném 2. místě, Mačeta celkově na 5. místě a Martin by jasně zvítězil !

Celkové pořadí je také částečně ovlivněno naší účastí v jednotlivých závodech.