Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
O putovní pohár Barchanu, Jemnice
V sobotním MTB maratonu v Jemnici znovu zaúřadovala smůla, tentokrát opět postihla Honzu........
I přes nepříznivé předpovědi počasí a noční bouřku s vydatným deštěm byla výborně značená a pěkná trať ve velice dobré "kondici" a nebýt dvou blátivých míst, dalo by se říci, že byla kompletně suchá. Tu tvořily stejně jako v loňském ročníku dva okruhy v Městském lese o celkové délce 49 kilometrů a s převýšením přibližně 800 metrů.
Jak již bylo psáno, tento závod byl součástí nově vzniklého seriálu Vysočina MTB Cup 2013 a společně s jeho vypsáním jako otevřeného mistrovství kraje Vysočina bylo zárukou početného a kvalitního pole bikerů.
Již od startu se opět velice dobře protlačil dopředu Honza a budoval si výhodnou pozici pro následné boje, Martin ze druhé řady v úvodním výjezdu doplatil na rozdělení čela závodu a musel si dojíždět první skupinu, což se rychle podařilo. Hned na druhém kilometru, na asfaltovém úseku a ve svižném tempu došlo k dost kritické situaci ve vedoucí patnáctičlenné skupině, kdy hrozil ošklivý hromadný pád. Naštěstí všichni vyvázli bez úhony, bohužel až na Honzu, kterého jeden ze soupeřů doslova vystřelil do lesa. Tam Honza zjistil závadu v podobě utrženého ventilku předního kola čímž bylo po nadějích na obhajobu loňských stupňů vítězů. Martin se i po této "akci" pohyboval v okolí průběžného desátého místa. První technický sjezd a následné dlouhé táhlé stoupání způsobily natažení úvodní skupiny a její rozdělení na dvě, první sedmi a druhé osmičlenné. V té druhé si Martin počínal velice slušně a také díky jeho aktivnímu způsobu jízdy docházelo k postupnému odpadávání několika závodníků. Až do 43. kilometru měl závod rozjetý dost dobře, hlídal si své největší soupeře a vše směroval ke svému vítězství v kategorii. Na poslední občerstvovačce však dost netakticky přijal pití, čímž se zařadil až na chvost skupiny a v následném stoupání, kde nebylo moc příležitostí k předjíždění, se skupina rozdělila. Bohužel v uprchlících odjeli i dva soupeři z kategorie a jelikož již Martin v závěru nezmobilizoval síly, projel páskou rezignovaně na 13. místě absolutně a jako bronzový v kategorii. Třetí místo je tedy vzhledem k průběhu celého závodu spíše zklamáním.

4 Komentáře

Vložil Martin dne 23 Čer 2013
vložil Martin @ 23 Čer 2013, 22:42
Zklamání je ale kdyby mi někdo před závodem řekl, že budu na bedně, tak bych to bral - po tom nevyspání ( kvůli práci ), po nočních křečích a s pořezanou rukou.... wink
vložil Milda @ 25 Čer 2013, 17:35
Gratuluju,ale nemáš chlastat ve všední den tongue
vložil Martin @ 25 Čer 2013, 21:07
Ha! ...... tak to se hodně pleteš, vysála mě práce sad
vložil Pisi @ 25 Čer 2013, 23:04
chlapci, co bylo-bylo...mistrák je tuto sobotu a bude to náročné smile
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: QfR3y:
| Zapomenout