Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Cannondale Juris Real MTB maraton, Kamenice nad Lipou
Oblíbený maraton v Kamenici nad Lipou letos opět zvedl laťku úrovně nejen v počtu a kvalitě účastníků ale i tradiční organizací, značením tratí, pořadatelským zajištěním, bohatým doprovodným programem a výborným občerstvením.
Již předběžné přihlášky byly předzvěstí očekávané slušné účasti, díky pěknému počasí se pak ještě v ranních hodinách při prezentaci přihlásilo k oběma závodům celkem téměř šest stovek bikerů.
Na startu delší, padesátikilometrové trati, měli výhodu postavení v první řadě Martin s Honzou. Po výstřelu jí také hned začali využívat, když se usadili na čelních příčkách. Až prudké stoupání k vysílači Melíšek a výjezd sjezdovky na Antonce začaly rozdělovat celé pole na jednotlivé skupinky a míchat pořadím. Do té vedoucí, patnáctičlenné, se výborně propracoval Honza a Martin bojoval hned v následující, stejně velké.
Díky účasti elitních závodníků se ta první po několika kilometrech rozdělila a Honza si dále vedl velmi dobře, bohužel díky dvěma lehkým pádům na kluzkých kořenech a v blátě lehce ztratil. I přes toto mohl v celkovém pořadí skončit o pár příček výše. Těsně před cílem byl však předjet několika soupeři, kteří si v jedné ze závěrečných zatáček zkrátili trať a tak páskou projel na velice pěkném absolutním 17. místě, jako 10. v kvalitně "nabité" kategorii. Martin se také v početné druhé skupině držel dobře ale pouze do doby, než v technickém lesním úseku musel zastavit a vytáhnout ze svého zadního kola zaseklou silnou větev. To bylo příčinou jeho ztráty a bohužel zrovna v okamžiku, kdy se začala tato skupina dělit a zrychlovat tempo. I když si ještě během závodu několik soupeřů dojel, zároveň byl i předjet několika mladšími bikery, jejichž tempo nestihl zachytit. Výsledkem bylo sice umístění na "bedně" za slušné 2. místo v kategorii, zklamáním však až celkové 35. pořadí absolutně.
Kratší, pětadvacetikilometrový závod, absolvovali oproti původním předpokladům pouze Michal s Filipem. Vzhledem k jejich letošní závodní absenci si nevedli špatně. Michal, postižen lehkým pádem, dokončil své boje na absolutním 44. místě z více jak tří stovek účastníků a jako 23. v kategorii, Filip se dokázal vejít do první stovky 97. místem jako 52. v pořadí své kategorie.