Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Excalibur City MTB maraton, Hatě u Znojma
Na rychlé trati se zvlněným profilem se mezi českými a rakouskými vinicemi odehrál v sobotu první ročník výborně zorganizovaného maratonu se startem a cílem v areálu generálního partnera, společnosti Excalibur City v Hatích u Znojma.
Ačkoliv se jednalo právě o první ročník, nedělali si pořadatelé akce velké iluze o množství startujících. Přesto se prezentovaly více než dvě stovky bikerů téměř přesně rozdělené na dlouhou a krátkou trať. Ta měřila včetně nájezdu 35 kilometrů s převýšením 380 metrů a účastníci delšího závodu absolvovali dva okruhy, kratšího pouze jeden. Díky velmi pěknému počasí byl povrch absolutně suchý a místy dost prašný.
Na startu kratšího závodu, kde se tentokrát nesešla až tak kvalitní konkurence, takticky obsadil místo v první řadě Martin, vědom si nebezpečné jízdy ve skupině v následném sjezdu. Ihned po výstřelu se držel na třetí příčce a po chvilce, ve velice prudkém krátkém stoupání lehce nastoupil. Když viděl svůj náskok na ostatní, nesnižoval tempo a k němu se dokázal připojit pouze jeho stálý soupeř Libor "Vokurka" Šaroun. Velmi rychlou jízdou a výbornou spoluprací si brzy vytvořili dostatečný odstup od pronásledovatelů a vše nasvědčovalo tomu, že o výsledku rozhodne až poslední táhlé stoupání nebo cílový finiš. Bohužel v technickém sjezdu pět kilometrů před cílem Martinovi spadl řetěz a i když bylo otázkou chvilky jeho opětovné "nahození", přesto nabral malou ztrátu. Tu se mu s velkým úsilím podařilo zlikvidovat ale Libor opět maximálně zvýšil tempo a Martin již nedokázal kontrovat. V závěrečném úseku už v jízdě proti větru rezignoval a tento "letecký závod" s průměrem 35 km/h dokončil jak v kategorii tak i absolutně na slušném 2. místě.

7 Komentáře

Vložil Martin dne 06 Červc 2013
vložil Milda @ 07 Červc 2013, 20:26
Gratulace! Snad se tam o tebe dobře postarali wink
vložil Martin @ 07 Červc 2013, 21:04
Hele kvalita ! Starali se tam o mě jak o vlastního, vokurky jsou prima kluci wink Příští rok vyrazíme všichni.
vložil Nino @ 07 Červc 2013, 21:13
Gratulace tobě i "Vokurce" wink laughing
vložil Libor "Vokurka" @ 07 Červc 2013, 21:41
Vokurka děkuje, příští rok jste všichni zváni. Škoda, mohli jste ty naše stupně vítězů zabarvit více do žluta wink
vložil Martin @ 07 Červc 2013, 22:12
Doprkna, snad se jednou se zažlucenou bednou zadaří wink A i kdyby ne, určitě ten výlet stojí za to.
vložil Jakub @ 10 Červc 2013, 00:50
Ta kvalita za ty prachy dost pokulhávala Marťas, to musíš uznat!! Ale jinak jsi jel skvěle, takže gratulace wink
vložil Martin @ 10 Červc 2013, 20:48
Tak podle mě na to, že to byl první ročník, docela dobrý. Zajištěný bylo všechno jen ta prezentace mohla víc odsejpat. Mimochodem, od vokurek jsem měl vstup do VIP stanu takže kultura tongue
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: 3eamX:
| Zapomenout