Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Okolo Vlasenice, Vlasenice u Kamenice nad Lipou
Dvě a "půl" bedny, to je výsledek sobotní vydařené sportovní a kulturní akce ve Vlasenici.
Ačkoliv byla v původních plánech téměř jasná účast našich bikerů na maratonu v Horní Cerekvi, zveřejněním termínu závodu ve Vlasenici došlo ke změně a většina z nich odcestovala v sobotu právě tam.
Za krásného slunečného počasí se na start čtyčicetikilometrové MTB trati, která vedla terénem Kamenického maratonu, postavili do první řady Martin, Milan a Honza. V nečekaně slušné konkurenci si opět ihned po výstřelu Martin s Honzou ohlídali čelo závodu a po dlouhém asfaltovém nájezdu a prvním technickém sjezdu po kořenech spolupracovali v silné druhé pětičlenné skupině hned za třemi uprchlíky. Vysoké tempo v polovině závodu nevydržel v jednom z táhlých výjezdů a následném neoblíbeném úseku s kořeny Martin, poté se i ostatní soupeři z této skupiny rozdělili na dvojice, když v té první z nich výborně pokračoval Honza. Ten byl navíc znevýhodněn ztrátou bidonu v úvodu. Po chvíli dojeli odpadlíka z úniku a rázem se zde začalo bojovat o třetí místo v absolutním pořadí. Rozhodovalo se až těsně před cílovou páskou, bohužel Honza jednomu ze soupeřů podlehl ve spurtu a dokončil tak na výborném ale smolném čtvrtém místě. I přesto byl však odměněn na rozšířeném šestičlenném dekorování vítězů. Martin pokračoval druhou polovinu závodu se slušným náskokem osamocen, po nutnosti krátkého zastavení a opravě zaseknutého řetězu ztratil však jednu pozici a i přesto dojel na slušném 9. místě celkově, jako 2. v kategorii. Milan si vybral opět svůj díl smůly, když po defektu projel cílem na 74. místě absolutního pořadí, jako 23. v kategorii z více jak stovky účastníků.
V Hobby závodě s délkou 37 kilometrů, který byl veden z převážné části po asfaltových a zpevněných cestách, se představil Míra. Ke své účasti se rozhodl až těsně před startem, vzhledem k profilu tratě využil své cyklokrosové kolo a to bylo určitě výhodou. V první části rychlého závodu se držel v čelní skupině, ta se poté začala vlivem několika nástupů silných soupeřů dělit a Míra se tak ocitl na rozhraní první a druhé desítky absolutního pořadí. Toto své umístění si pak do průjezdu cílem bezpečně ohlídal a svůj pěkný výkon korunoval 2. místem v kategorii a celkovým 11. pořadím absolutně.
Účast ve Vlasenici byla určitě dobrou volbou nejen z důvodu parádních cen pro vítěze ale také pro výbornou atmosféru, organizaci, zázemí a kulturní program do pozdních večerních hodin............ wink

0 Komentáře

Vložil Martin dne 22 Červc 2013
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: 7rmGJ:
| Zapomenout