Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Galaxy série, Jistebnice
Již šestým závodem pokračovala v sobotu letošní Galaxy série, tentokrát v Jistebnici u Tábora.
V tomto roce nově zařazený závod s názvem Kenda jistebnický maraton se uskutečnil na známých, jen drobně upravených tratích s délkami 34 a 58 kilometrů. Díky předchozím dešťům nebyla po dlouhé době nouze i o blátivé úseky.
Martin, Milan i Honza byli tradičně přihlášeni do kratšího závodu, na startu se však sešli společně se všemi účastníky maratonu. To bylo oproti zvyklostem velkou změnou a zároveň zpestřením. Prakticky celou krátkou trať absolvovali všichni společně a poté, těsně před jejím cílem, se bikeři z delšího závodu odpojili a odšlapali si dalších více jak dvacet kilometrů.
Po nervózním řazení pod startovním obloukem a výstřelu se opět výborně protlačil do čela Martin, kterého hned v prvních metrech v terénu následoval Honza. Ten však na rozdíl od Martina zachytil tempo nejrychlejších borců a pokračoval dále v první skupině. I když se postupem času začala dělit, hlídal si takticky své umístění a po zmíněném odpojení závodníků z dlouhé trati zůstal na čele sám, tedy na průběžném prvním místě s dostatečným náskokem a téměř jistotou celkového vítězství. Opět, stejně jako v Náměšti, zaúřadovala "vyšší moc" kdy po příjezdu do závěrečné pasáže doslova vlétl do špatně vyznačeného úseku po dětských závodech. Po dlouhém hledání, dezorientaci a nutné běžecké vložce, kdy jej navíc postihnuly nepříjemné křeče, byl dojet svým soupeřem a společně pak vjížděli do cílového prostoru. Honza znechucen předchozí událostí však boj o celkové vítězství doslova "vypustil", přesto druhé místo absolutně a 1. pořadí v kategorii jsou výborná. Další bodový příděl si připsal do své sbírky také Milan za slušné 16. místo v kategorii, když závod dokončil přesně v polovině všech účastníků na celkovém 81.místě.
Bez bodů však tentokrát zůstal Martin. Po již zmíněném dobrém startu se postupně propadl a pokračoval v okolí celkového desátého místa. Přibližně v polovině závodu však přišel pomalý defekt zadního kola na kterém byl schopen ještě několik kilometrů i s dofukováním jet, poté byl však z pěkného 2. místa v kategorii nucen s prázdnou duší odstoupit a tak je u jeho výsledku zapsáno DNF sad

0 Komentáře

Vložil Martin dne 01 Zář 2013
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: LHTT5:
| Zapomenout