Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Sezóna 2013
Posledním článkem a uzavřením letošní úspěšné sezóny je spíše statistické shrnutí všech pódiových umístění, kterých se podařilo našim borcům dosáhnout.
Závodní kalendář odstartoval 20. dubna v Tálíně a byl ukončen 5. října ve Strašicích u Rokycan. Oba tyto podniky byly součástí Galaxy série, jediné letošní dlouhodobé soutěže s naším zastoupením. Účast na ostatních startech se pak týkala výhradně jednorázových MTB závodů.
Ačkoliv sezóna končí zpravidla na přelomu září a října, pro Martina pokračovala ještě několika cyklokrosovými závody Českého poháru až do poloviny listopadu. Také Honza ještě v říjnových termínech využil možnosti závodění, kdy na horském kole úspěšně absolvoval dva cyklokrosy TaBu série.

Krátké reporty ze všech akcí včetně umístění jednotlivců je možno nalézt zpětně v „Aktualitách“, proto jim není nutno věnovat čas a prostor na tomto místě.

Oproti loňskému roku byla letos účast našich bikerů na závodech znatelně chudší. Ve výše zmíněné Galaxy sérii startovali pravidelně pouze Martin, Milan a Honza, když další z celoročně přihlášených Aleš musel svou účast ukončit již po prvním dílu z důvodu zdravotních komplikací. Ty u něho pak přetrvávaly prakticky po celý zbytek sezóny a byl tak vyřazen ze závodní činnosti. Také Michal se díky pracovnímu vytížení mohl tréninkům a závodům věnovat jen sporadicky, stejně tak částečně i Míra, Filip a Mačeta.
Největším oslabením a ztrátou ve výsledcích byl dočasný ( a nyní již pravděpodobně trvalý ) odchod výsledkového „tahouna“ loňské sezóny Nina, který letos úspěšně bojoval v barvách pražského Symbio+ Cycling týmu.

Asi nejkvalitnější výsledky zaznamenával po celou sezónu Honza. Díky své výborné formě dokázal obsazovat přední příčky nejen v kategorii ale i v absolutním pořadí po soubojích s bikery zvučných jmen. Z mnoha jeho pódiových umístění je nutno zmínit alespoň celkové 3. místo v Galaxy sérii.
V osmnácti odjetých závodech vystoupil na stupně vítězů 11x, ve výsledcích měl i 2x DNF z důvodu defektu.
Podobně dobrým způsobem si v MTB závodech vedl i Martin, bohužel cyklokrosová sezóna byla již nad jeho síly a výsledky této skutečnosti odpovídaly.
V osmnácti MTB závodech obsadil 15x místo na „bedně“, 2x nedojel pro defekt.
V cyklokrosu pak získal pouze jedno druhé místo ze sedmi závodů.

Umístění na stupních vítězů v jednotlivých závodech:

1. místo ……… 7x ( Honza 4x, Martin 2x, Áďa 1x )
2. místo ….….. 18x ( Martin 11x, Honza 5x, Míra 1x, Terka 1x )
3. místo ….…… 7x ( Martin 3x, Honza 2x, Masíčko 1x, Terka 1x )

Díky všem za prima reprezentaci klubových barev na tratích závodů i mimo ně !


2 Komentáře

Vložil Martin dne 24 Lis 2013
vložil Libor "Vokurka" @ 24 Lis 2013, 20:34
Přehledná koláž....i jsem se tam našel. Kéž by to tak jezdilo i příští rok. tongue
vložil Martin @ 24 Lis 2013, 20:39
Aby ses tam nenašel když jsi byl hlavní hvězdou Galaxy ! .... jen to chce pořádnou lupu. A u tebe se o výsledky v příštím roce nebojím, půjde to samo wink
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: 4xucf:
| Zapomenout