Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
ČEZ Bike Prague, Praha
Slušná sobota v Praze, prima závodění a tři bedny ve dvou lidech wink .... co více si přát ?
Martin i Honza se vydali do Prahy již v pátek odpoledne, aby si projeli krátkou, osmatřicetikilometrovou trať maratonu ČEZ Bike Prague a důkladně se tak s ní seznámili.
Místní 'specialitou' je možnost volby délky trasy až v průběhu závodu, kdy přibližně na sedmnáctém kilometru dochází k dělení 'krátké' a 'dlouhé'. Toto měl již dávno předem vyřešené Martin, který byl mezi více jak čtrnácti stovkami bikerů přihlášen k účasti v kratším závodě, Honza však do poslední chvíle váhal a ani v okamžiku řazení na startu u něj nebylo v tomto ohledu jasno.
Naopak úplné jasno bylo na obloze a teploty přes třicet stupňů dělaly z čekání na pásce peklo. I když oba naši borci startovali v první vlně přibližně z páté řady, ihned na asfaltovém nájezdu od Galerie Butovice přes Prokopské údolí se protlačili vpřed za zaváděcí auto. Tento tah se určitě vyplatil, neboť v dost vysoké rychlosti došlo ke dvěma hromadným pádům. Ten druhý sice málem odnesl i Martin, po jeho mírném zbrždění si ale ztrátu v již ostrém závodě ve stoupání dokázal dojet a tak pokračoval s Honzou v první, téměř dvacetičlenné skupině. Poté však došlo v terénu k zúžení trati a po nástupech elitních jezdců se i tato skupina začala dělit. Honza dále držel výborná místa na čele, Martin ale vinou několika soupeřů zůstal až ve skupině pronásledovatelů. Na prašné trati se dvěma brody a jen několika bahnitými úseky bylo dalším důležitým bodem ve vývoji závodu až zmíněné dělení tras. K tomuto místu dorazil Honza za vedoucím závodníkem a další tříčlennou skupinkou a bojoval tedy o absolutní 5. místo. Vědom si velmi těžkého dosažení pódiových příček na dlouhé trati v tak těžké konkurenci, navíc při panujících teplotách, odpojil se v rozhodnutí dokončit s jistotou kratší závod. S náskokem více než jedné minuty tak proháněl předjezdce na motorce a s přehledem pak prolétl páskou jako absolutní vítěz a zároveň vítěz své kategorie. Naopak Martin musel svádět tvrdý boj se svým největším soupeřem v kategorii, když šlo i o umístění na bedně v celkovém pořadí. Po rozdělení tratí se tak oba ucházeli o absolutní třetí místo, Martin však v následujících kilometrech zabral, využil také technického sjezdu a následného stoupání a poté již získanou příčku v protivětru kontroloval. Tři kilometry před cílem byl navíc zastaven pořadateli před projíždějícím vlakem, čímž dost ztratil, cílem však projel na absolutním třetím místě, jako vítěz své kategorie.
Kompletní výsledky ZDE

2 Komentáře

Vložil Martin dne 14 Čer 2015
vložil Milda @ 15 Čer 2015, 06:29
Gratulace oběma,hezky jen tak dal wink
vložil Martin Lepič @ 15 Čer 2015, 08:14
Jo, jo, děláme na tom .... tongue Díky.
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: aF96v:
| Zapomenout