Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Cannondale Juris Real MTB maraton, Kamenice nad Lipou
Sobotní maraton v Kamenici nad Lipou byl letos prvním MTB závodem, ze kterého se nepodařilo našim bikerům přivézt žádný cenný kov. Velmi blízko měl k bedně Martin, vinou nezaviněného pádu a zranění o ni však přišel.....
Opět výborně zorganizovaný Cannondale Juris Real MTB maraton přivítal při registraci v prostorách městského stadionu a následně na startu obou tratí více jak šest a půl stovky účastníků. Mezi nimi nechyběli ani žlutočerní, Martin a Honza na dlouhé, Meldy, Michal a Lukáš na té kratší.
Za slušného počasí, kdy ale z radaru stále hrozily dešťové přeháňky, se nejdříve na místním náměstí začali řadit bikeři velice kvalitně obsazeného závodu na 57 kilometrů. Po výstřelu využil své prioritní pozice Honza a výborně se držel ve špičce spolu s elitními jezdci. Ještě v průjezdu Hamerkami se k němu přiblížil i Martin a tak spolu jeli bok po boku v okolí absolutního šestého místa. Také výjezd k vysílači oba zvládli bravurně a své pozice si udrželi, poté však začal Martin výrazně ztrácet. Honza naopak držel výborné tempo a i když se vedoucí skupina rychle rozdělila, jeho odstup na špičku nebyl nijak dramatický. Vzhledem k tomu, že ani on sám zde neočekával pronikavý výsledek, navíc v obrovské konkurenci jeho kategorie MH je průjezd cílem na absolutním 15. místě a tedy 12. místě v kategorii určitě dobrým výkonem.
Zmíněná Martinova ztráta ještě před výjezdem sjezdovky na Antonce nabírala na velikosti a bylo vidět, že nejede v optimální pohodě. Propadl se až do desetičlenné skupiny, bojující o celkové 23. místo, což mu i tak stále zajišťovalo minimálně jednu z příček na bedně. V polovině závodu pak jeden ze soupeřů zapříčinil jeho pád a tak s bolestivým zraněním a v pomalejším tempu dokončil závod až na celkovém 52. místě, jako pátý ve své kategorii.
Téměř čtyři sta účastníků kratšího, osmadvacetikilometrového závodu, odstartovalo o půl hodiny později. Výborný úvod měl především Meldy s Michalem, když oba vjížděli do lesoparku na předních příčkách. Meldy ještě dlouhou dobu dokázal držet krok s nejlepšími, poté se ale vedoucí skupina rozdělila a tak nakonec projel cílovou páskou na velice slušném 15. místě, které mu zajistilo šestou příčku v kategorii, pouhou minutu od bedny. Michal se po slibném úvodu začal postupně propadat pořadím a v průběhu závodu se dostal až do blízkosti hůře odstartujícího Lukáše. Nakonec oba projeli cílem v nevelkém odstupu půl minuty, Michal na 57. místě ( 15. v kat. ) a Lukáš na 62. místě ( 17. v kat. )
Kompletní výsledky ZDE

0 Komentáře

Vložil Martin dne 28 Čer 2015
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: hZ4Tw:
| Zapomenout