Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Salzkammergut Trophy, Bad Goisern
Po roce se Martin opět zúčastnil největšího rakouského maratonu Salzkammergut Trophy v Bad Goisernu s více než čtyřmi tisícovkami bikerů ze 44 zemí. Již předem byl ale oproti loňsku přihlášen na kratší trasu E o délce 54 kilometrů s převýšením 1550 metrů. To se nakonec ukázalo jako rozumné řešení vzhledem k předchozímu úrazu z Kamenice a následným přetrvávajícím problémům s bolestivou rukou.
Na zdejší poměry téměř nevídaně krásné počasí přivítalo na sobotním startu zmíněné trasy E necelých dvanáct stovek účastníků. Po výstřelu, následném velice rychlém průjezdu městem a dlouhém prudkém asfaltovém stoupání se podařilo Martinovi dostat téměř na špičku celého balíku tak, aby si zajistil přehled o svých soupeřích. S předpokladem následné ztráty vydobytých pozic si tak mohl po celý závod hlídat své průběžné umístění.
Velmi dlouhé stoupání, krátký sjezd a další táhlý výjezd, který končil až na patnáctém kilometru zvládal Martin ve čtvrté desítce absolutního pořadí, což bylo vzhledem k okolnostem velice slušné. Poté však přišlo náročné a velmi nebezpečné zdolání sjezdovky, kde Martin nabral značnou ztrátu na své soupeře. Navíc spadlý řetěz a drobný pád v následujícím úseku, opatrnější jízda v táhlém šotolinovém sjezdu a především další dlouhý a unavující výjezd ve zlepšení pořadí Martinovi moc nepomohly. Zde se již také začalo projevovat čtrnáctidenní užívání antibiotik a tím i částečná ztráta výkonnosti. Vše pak dokonala další opatrnější jízda v rychlých kamenitých sjezdech nedaleko před cílem, kde na soupeře, které v kopcích 'vodil', ztratil další čtyři minuty. Po závěrečné rovinaté části podél řeky pak projel cílovou fotobuňkou na celkovém 74. místě jako 15. ve své kategorii.
Kompletní výsledky ZDE

0 Komentáře

Vložil Martin dne 16 Červc 2015
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: 1Kwnc:
| Zapomenout