Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Galaxy série, Náměšť nad Oslavou
Sobotní pokračování Galaxy série přineslo našim barvám další medaili ......
Do Náměště nad Oslavou se tentokrát osamoceně a spíše pouze 'na zkoušku' vydal Martin. Po nucené pauze byl bez jakýchkoliv ambicí přihlášen do kratšího závodu na velice rychlé a po vedrech vyprahlé trati.
Vzhledem k tomu, že se této série letos neúčastní pravidelně a nemá vyjetý dostatečný počet bodů v celkovém pořadí, startoval až ze třetí řady. Za úderů poledních zvonů byl téměř dvousetčlenný balík vypuštěn velice úzkou startovní bránou k bojům a Martin pak opouštěl prostory místního náměstí až okolo třicáté příčky. Nutně se potřeboval dostat co nejvíce dopředu, vědom si nepříjemného stoupání hned za asfaltovým nájezdem, kde nebylo možné předjíždění. Plán se dařil až do okamžiku vjezdu do terénu, kde byl po ataku jednoho ze soupeřů vystřelen z kola a několik příček ztratil. I přesto však na vrcholu stoupání i po nebezpečném sjezdu držel kontakt s čelem závodu. V následujících kilometrech se pak pole začalo výrazně dělit na skupinky, Martin si po nedobrovolném odpojení musel dojet vedoucí pětičlennou skupinu a v dalším stoupání asfaltovými serpentinami zřejmě na svou stíhací jízdu doplatil. Opět zůstal o několik metrů vzadu a bylo velmi složité rychle jedoucí uprchlíky dojíždět. Bohužel chybným odbočením v jednom z nepřehledných míst o tuto šanci přišel nadobro a tak nezbývalo, než se soustředit na udržení průběžného šestého místa před spolupracující čtyřčlennou skupinou za ním. Zároveň si musel rozvrhnout síly do závěru závodu, jehož druhá polovina byla převážně proti větru. Jedinou výhodou samostatné jízdy byl alespoň fakt, že nemusel dýchat množství zvířeného prachu od kol soupeřů. Místo jízdy v háku pak mnohdy využíval závětří vzrostlé kukuřice v okolí tratě, což mu zřejmě pomohlo v udržení malého náskoku. Cílem tak projel na absolutním 6. místě, jako třetí v hodnocení kategorie.
Pozitivem určitě je, letos dokázal samostatnou jízdou zlepšit svůj čas o 3,5 minuty oproti loňskému roku, kdy na identické trati bojoval ve skupině.
Kompletní výsledky ZDE

4 Komentáře

Vložil Martin dne 16 Srp 2015
vložil libor "vokurka" @ 17 Srp 2015, 08:57
tvůj návrat do balíku byl velkolepý . Jako by si ani nemarodil laughing gratulace
vložil Milda @ 17 Srp 2015, 10:45
taky gratuluju wink
vložil Martin @ 17 Srp 2015, 13:16
Děkuju. A ty si Libore nedělej prdel ! tongue
vložil Pisi @ 19 Srp 2015, 15:18
nenech se vyprovokovat Guru, z toho kouká "zásahovka" laughing
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: b2QPQ:
| Zapomenout