Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Cannondale MTB maraton, Kamenice nad Lipou
Sobotní závodění pro nás začalo vlastně již ve čtvrtek nepříjemnou zprávou, kdy byl Michal nucen oznámit, že vzhledem ke své viróze nemůže startovat. Pokračováním bylo neustálé sledování přechodu jednotlivých vydatných přeháněk v průběhu pátku s představami o rozbahnění celé trati a dále ranní zjištění, že do Kamenice nepojede vzhledem ke svému zdravotnímu stavu ani Mačeta.
Pokračováním poté bylo přidělení čísla 13 pro Martina, které mu sice zajišťovalo postavení na startu v první řadě, ale již cosi naznačovalo…….…
Za oblačného a dost chladného počasí byl nejdříve odstartován velmi kvalitně obsazený maraton na 50 kilometrů. Martin a Honza startovali z výhodné první řady, Nino s Milanem přibližně z páté. Hned po prvním kilometru se však Nino dokázal probojovat až na samé čelo závodu a na začátku jsme tedy měli v první velké skupině trojnásobné zastoupení. Po úvodních stoupáních ale docházelo při pekelném tempu elitních jezdců k postupnému odpadání jednotlivců a tak se společně jedoucí Honza a Nino dostali na průběžné 15. až 20. místo, Martin až do okolí 30. místa. Asi v polovině trati se Nino Honzovi trochu vzdálil a ve skupině s dalšími pěti soupeři si dojel pro fantastické 18. místo celkově a ještě lepší 2. místo ve své kategorii. Honza pak v jeho parádním závodě dojel na 23. místě celkově a 13. ve své, nejlépe obsazené kategorii. Nutno dodat, že bez možnosti tréninku vzhledem k jeho studijním povinnostem v poslední době ( pondělí a úterý – přijímací zkoušky na vysokou školu, středa - státnice, čtvrtek - obhajoba „bakalářky“ ) je jeho výsledek o to výraznější. Smůla však pokračovala, když tentokrát zastavila Martina, jedoucího v tu chvíli na jistém třetím místě ve své kategorii. Na 36. kilometru přetrhl řetěz a tím bylo po nadějích na „bednu“. Milan pak po totálním vyčerpání zakončil naše vystoupení na „dlouhé“ celkovým 149. místem jako 26. ve své kategorii.
Závod na krátké trati s délkou 25 kilometrů byl naplánován o třičtvrtě hodiny později. Po startovním výstřelu se tradičně na čelo prokličkoval Filip. Průjezd lesoparkem žádné změny nepřinesl a tak první výrazné dělení na skupiny proběhlo až ve stoupání k vysílači na Melíšku a následný táhlý kopec k Antonce. Tam již Míra předjel Filipa a pokračoval dále na pěkném celkovém 23. místě až na výjezd před Pelcem, kde ho postihl stejný osud jako Martina – přetržený řetěz. Filip pak pokračoval skvělou jízdou v početné skupině až do cíle, kde obsadil pěkné 31. místo celkově a 12. v kategorii.
Velkou pochvalu je třeba poslat organizátorům za nevídaně dobré značení a zajištění průjezdů pořadateli na trati, za kvalitní občerstvení v průběhu závodu i po jeho skončení, za ceny a doprovodný program. Škoda jen, že tyto moc pěkné závody nebyly podpořeny slunečným a teplým počasím.

11 Komentáře

Vložil Martin dne 03 Červc 2011
vložil VM @ 04 Červc 2011, 19:51
začíná z tebe bejt výbornej reportér a spisovatel, jen tak dál smile
vložil VM @ 04 Červc 2011, 19:54
jen by mě zajímalo podle čeho organizátoři v Kamenici vybírají lidi do první lajny ???? crying
vložil Martin @ 04 Červc 2011, 20:47
.....tak to já vím ! Ale nepovím wink
Řeknu Ti to v Cerekvi.
vložil Michal @ 05 Červc 2011, 15:51
Gratulace všem a pro příště víc štěstí s technikou. Další závod si snad už nenechám ujít.
vložil Martin @ 05 Červc 2011, 20:17
.....technice neporučíš......
A to jestli si sjedeš příští závod taky záleží na tom, jestli budeš pořád pít tu Aquilu s bakteriemi.... tongue
Pokud jo tak můžeš závodit tak akorát na záchodě laughing
vložil marcel @ 10 Červc 2011, 08:54
Ahoj Jakube, super výsledek, duležité je jezdit tam kde neni konkurence :) nino shurter taky urcite začínal na hobby amaterských závodech :)
vložil Martin @ 10 Červc 2011, 12:59
Jak jsi to myslel s tím, že není konkurence? wassat
Je to takové dvojsmyslné.
vložil marcel @ 11 Červc 2011, 10:26
nevim co je na tom dvojmyslného ? tongue
vložil Martin @ 11 Červc 2011, 13:52
Skoro bych to pobral jako že do něj reješ ! angry
Já myslím, že v Kamenici byla konkurence až moc dobrá a jedině závodění s lepšími mu může ještě více pomoci ve výkonnosti. Tedy pokud se bavíme o konkurenci celkové včetně "eliťáků", ne jen o juniorské kategorii.
Jinak Schurter se píše s "ch" wink
vložil Nino @ 11 Červc 2011, 16:04
2 marcel: Konkurence v Kamenici byla řekl bych víc než slušná, navíc mně ani tak nešlo o kategorii jako o celkový pořadí.
vložil vlasta @ 11 Červc 2011, 16:14
Zdravím na dálku Marcela - asi by tě taky pořád nebavilo dojíždět na 20 až 30 místě v ČP - je to třeba střídat a navíc pohárový závody nejsou každý víkend- i eliťáci si sem tam střihnou nějaký ten maratonek v rámci přípravy i proto aby si posílili sebevědomí a případně si vylepšili finance... - Honza Vastl taky jel Kamenici nebo XC v Sušici kde bylo 5 lidí v kategorii kadet a junior, Schurter opravdu začínal na amatérských závodech - však si občas ještě nějaký sem tam střihne wink
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: vT1kQ:
| Zapomenout