Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Galaxy série, Náměšť nad Oslavou
Sobotní pokračování Galaxy série bylo pro náš tým velmi úspěšné.
Vzhledem k tomu, že byl tento závod vypsán jako mistrovský, připravili pořadatelé z Náměště nad Oslavou prodloužení dlouhé tratě z předchozích 63 na 90 kilometrů. Krátká trať zůstala nezměněna a měřila 41 kilometrů.
Původní předpovědi počasí, hovořící o přívalových deštích v noci z pátka na sobotu a především obavy z úseků s těžko průjezdným jílovým bahnem se naštěstí nenaplnily.
Za krásného slunečného letního počasí byl nejdříve odstartován závod na delší trati, ke kterému byl přihlášen Martin. Bohužel však neměl vyjetý potřebný počet bodů, který by ho opravňoval k postavení v první řadě a tak musel rozjíždět závod z hloubi pole. Díky průjezdu městem za zaváděcím vozem se však během chvíle propracoval na přední příčky a v okamžiku, kdy se začalo závodit naostro jel již na čele. Jak se později ukázalo, byl tento manévr rozhodující pro další průběh závodu. Ve velmi ostrém tempu se po 26 kilometrech při průjezdu náměstím v Náměšti dokázal držet na pátém místě v celkovém pořadí a i když se pozdější vítěz Trunschka a další favorité dostali následně před něj, stále bojoval v elitní desítce. Díky kvalitní přípravě jak fyzické tak i psychické ale především promyšlenému doplňování energie a pitnému režimu se mu nakonec podařilo obsadit i přes lehký pád ve velmi náročném a pro něho asi letos nejlépe zajetém závodě 9. místo absolutně a 3. místo v kategorii.
Netradičně až v pravé poledne se vydali na kratší trať Milan a Nino. Po krátkém asfaltovém městském úseku byla trať oproti loňskému roku odkloněna do prudkého a náročného kamenitého stoupání. Toho si byl Nino vědom a ihned po startu se usadil na čele závodu tak, aby měl výhodu prvních příček ve zmíněném výjezdu. Ten zvládl výborně když s dalšími čtyřmi soupeři už zde odjeli zbytku startujících a již nebylo pochyb, že při jeho současné skvělé formě zazáří i v tomto závodě. Postupem času se z pětičlenné vedoucí skupiny stala tříčlenná ve které Nino nechyběl. Opět však zapracovala smůla, když ztráta energetických gelů nedovolila Ninovi doplnit tolik potřebné zdroje energie a důsledkem bylo jeho odpadnutí přibližně pět kilometrů před cílem. I přesto zajel fantastický závod a pásku protnul na třetím místě v absolutním pořadí, jako suverénní vítěz v kategorii juniorů. Tímto výsledkem a bodovému zápisu tak pro něho opět začínají být reálné šance na medailové umístění v celkovém pořadí Galaxy série. Také Milan zajel v sobotu asi svůj nejlepší letošní závod, když po bezproblémové jízdě ve velmi svižném tempu obsadil krásné 13. místo, zajišťující tučný bodový příděl.

7 Komentáře

Vložil Martin dne 28 Srp 2011
vložil Michal @ 28 Srp 2011, 21:12
Veliké gratulace a obdiv!!!!!!!!!!!!!!!
vložil Joe @ 28 Srp 2011, 21:12
Hmm,zřejmě dobrej oddíl ..... wink
vložil vlasta M @ 29 Srp 2011, 15:10
to nebyla smůla s těma gelama to je nedbalost....
vložil Milda @ 29 Srp 2011, 15:46
Gratulece kolegům ještě jednou!! Michale díky! Joe díky! laughing laughing Kubo za všechno může tatík laughing
vložil Martin @ 29 Srp 2011, 21:37
..... tatík nezašil kapsy..... wink
A ještě jednou pro ostatní. Milda jel fakt moc dobře. Protože konečně pochopil, že předzávodní večer by měl trávit bez kamarádek tongue
vložil Písi @ 30 Srp 2011, 13:00
samá chvála chlapci...Milane, Tobě gratulace k výkonu, ale za páteční nedbalost si píšu mínus wink tongue
vložil Milda @ 30 Srp 2011, 21:14
díky, neboj vše ostatní hravě doženu tongue
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: PPfD5:
| Zapomenout