Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Cyklosport Hájek liga 2011
Ačkoliv finálový závod Cyklosport Hájek ligy 2011 proběhl již před více jak měsícem, nyní, po skončení letošní sezóny, následuje vyhodnocení naší účasti v této dlouhodobé regionální soutěži.
Vzhledem k poloze všech šesti závodů v Jindřichově Hradci a jeho blízkém okolí byly naše starty vždy v téměř maximálním počtu skoro samozřejmostí. Pro dobrou prezentaci týmu a našich partnerů se stávaly důležitými nejen výsledky z každého víkendu ale i konečné celkové pořadí, do kterého se započítávalo pět nejlepších jednotlivých umístění. Závěrečný závod byl jako memoriál Jirky Hudínka navíc bodově zvýhodněn.
I když se již v loňském roce mluvilo o některých „vadách na kráse“ této ligy, pořadatelé na většinu z připomínek nereagovali. To se týkalo hlavně nedostupnosti jakýchkoliv map a rozumného popisu včetně délky tratí jednotlivých závodů na oficiálních webových stránkách, zajištění mnoha nebezpečných křižovatek pořadateli během závodu, výše startovného v kontrastu se servisem pro účastníky a „hodnotnými“ cenami pro vítěze ( nemluvě o tombole ) v porovnání s jinými MTB závody.
V letošním roce se k těmto skutečnostem přidaly ještě zákulisní slovní přestřelky, které vrcholily po závodě v Nové Bystřici a před tím následujícím ve Strmilově, kde z tohoto důvodu ( a evidentně ještě z jiného ….. ) neměl být z rozhodnutí ředitele závodu umožněn start dvěma bikerům konkurenčního cykloshopu……..
Prohlášení pořadatelů v závěrečném závodě „….ať už ti matlalové skončí…….“ pak svědčí o jejich pohledu na širokou cyklistickou veřejnost, pro kterou měly být tyto akce za finanční podpory jednotlivých měst a sponzorů organizovány.
Aby zde však nezněla jen kritická slova, nutno dodat, že oproti loňskému ročníku se znatelně zlepšila kvalita občerstvení pro účastníky závodů, vydání výsledků a vyhlášení vítězů proběhlo prakticky ihned po dojezdu a hlavně díky obětavosti „traťařky“ Lady bylo až na pár drobností velmi zlepšeno značení.
K samotnému závodění.
To, co již loňský ročník naznačoval, letošní pouze potvrdil .
Velký vliv na úroveň závodů na dlouhých tratích měla především výše uvedená negativa a tak díky tomuto ale i z jiných důvodů se postupem času ze startovních listin začala vytrácet jména kvalitních bikerů, kteří dříve startovali ať již pravidelně nebo pouze občas. Důsledkem pak bylo velmi prořídlé startovní pole s celkovým počtem okolo čtyřiceti účastníků a jen slabou konkurencí. Jediným naším zástupcem byl v kategorii M35-50 let Martin. I když by se zdálo, že obhajoba loňského celkového prvenství by neměla být nemožná, jeho letošní výkony na tento výsledek a především na největšího soupeře Libora Zavadila nestačily. V Třeboni ho sice ve spurtu porazil, v Nové Bystřici měl k vítězství také velmi blízko ale pád ve finiši v předposlední zatáčce rozhodl v neprospěch Martina. V ostatních závodech pak obsadil vždy druhá a jedno čtvrté místo, což v celkovém pořadí znamenalo 2. místo.
Závody na krátké trati byly kvalitou a především počtem prezentovaných účastníků o mnoho zajímavější. V každém závodě se na startu sešlo okolo stovky účastníků a své zastoupení jsme měli v nejpočetnějších kategoriích M16-34 let a M35+. V mladší bojoval Mačeta, Michal, Honza, Filip a Nino, ve starší pak Míra a Milan. Prakticky u každého z nich došlo v průběhu sezóny k nějakému překvapení. Mačeta, po velmi slušných výkonech v prvních dvou závodech a chybném odbočení díky nejasnému značení ve Stráži, což mělo za následek znatelnou ztrátu, reagoval v souvislosti s tímto ale i dalšími problémy v organizaci závodů tak, že již nikdy tuto ligu nepojede. Dalšími důvody byly jeho občasné zdravotní potíže a především pracovní vytížení a tak s odjetými třemi závody obsadil celkové 11. místo. Velké zlepšení ve srovnání s loňským rokem předvedli Michal a Filip, když hlavně v závěrečných závodech zajeli parádně a nasbírali slušnou porci bodů, které jim pomohly k výslednému a moc dobrému 6. ( Filip ) a 7. místu ( Michal ). Příjemné překvapení se konalo po závodě v Kardašově Řečici, kdy po dohodě přestoupil do našeho týmu vítěz úvodních dvou závodů Nino. V následujícím měření sil mu sice v hattricku zabránil svým vítězstvím Honza, následující dva závody Nino z důvodu soustředění a poté cesty na maraton do Rakouska neabsolvoval, v závěrečném podniku však opět zvítězil a tak i přes uvedené absence získal skvělé celkové 3. místo. Největší „bombou“ byly pak výkony Honzy. Po kvalitní zimní přípravě a s novým materiálem se dokázal oproti loňskému roku neskutečně výkonnostně posunout vpřed a se dvěma vítězstvími a třemi druhými místy obsadil s přehledem konečné 1. místo !
V kategorii nad 35 let se v prvním závodě v Třeboni blýskl Míra, když ve spurtu na dlážděném náměstí dokázal porazit všechny své soupeře a zvítězil. K očekávaným dalším slušným výsledkům však již nedošlo, když v Kardašově Řečici jej postihl pád hned po startu, ve Stráži ( stejně jako Mačeta ) a poté i v Nové Bystřici dokončil závod rozladěn vinou nejasného značení , špatného odbočení a následného propadu v pořadí. Ztrátou motivace pak zrušil svou účast na závěrečných dvou závodech a s pouze čtyřmi bodovými zápisy to na lepší než 6. místo celkově nestačilo. Milanova výkonnost se zvyšovala v průběhu sezóny a škoda jen, že nestartoval ve Strmilově. V posledních závodech však nasbíral potřebné body tak, že se vešel v celkovém pořadí do „Top Ten“ a 10. místo rozhodně není neúspěchem.
Dětských závodů se pak nepravidelně zúčastňovala i Áďa. Jelikož se v této kategorii nevyhlašuje celkové pořadí, tak jen pro doplnění jednotlivé výsledky. Ze čtyř svých startů dokázala zkompletovat sbírku medailí za 1. místo ve Stráži, 2. místo v Nové Bystřici a 3. místo ve Strmilově.
Škoda tedy jen, že především Mačetovi, Ninovi a částečně i Mírovi chyběly potřebné bodové zápisy pro plné bodové hodnocení. Tím by celkové výsledky byly ještě o mnoho výraznější.

Statisticky ještě pódiová umístění:
1. místo ……… 6x ( Nino 3x, Honza 2x, Míra 1x )
2. místo ….….. 9x ( Martin 5x, Honza 3x, Nino 1x )
+ celkově
1. místo ( Honza )
2. místo ( Martin )
3. místo ( Nino )


11 Komentáře

Vložil Martin dne 14 Říj 2011
vložil Michal @ 14 Říj 2011, 21:45
Skvělý článek!
Můžeš z fleku do nějakého sportovního plátku. smile
vložil Martin @ 14 Říj 2011, 21:51
No, jen nevím, jestli se to bude líbit všem dotčeným stranám..... tongue
vložil Mačeta @ 15 Říj 2011, 14:12
Třeba me se to líbí moc laughing
vložil Petr z Tábora @ 15 Říj 2011, 17:06
Ahoj kluci. Gratuluju k výsledkům. Tohle téma mě ale trochu našláplo. Pan Hájek nezvládá pořádat malý závody tak nechápu jak chce organizovat příští rok nějakej profi etapák wassat Tahle jeho liga byl propadák, za hodně peněz málo muziky a nikdo už to jet nechtěl. Ceny jako buchty s lipánkem vyloženě pro smích. A co se týče toho Strmilova, tam ze sebe opravdu udělal blbce. Při jeho ješitnosti a tom, že si nechá pro korunu vrtat koleno se ale ani nedivím. Kluky Galíky pak pustil milostivě na start jen proto aby nepřišel o pětikilo startovného. Většina lidí stejně ví, jak to všechno je. Nahamounit prachy ze startovného, od měst a sponzorů a nechutně ještě brečet v novinách jaké má trápení a prodělky.
vložil Filip @ 16 Říj 2011, 22:45
Pěkný smile...
Jen příští rok asi budem jezdit dálky no sad
vložil hulmiho ukolen @ 17 Říj 2011, 08:51
Zdarec palec, jak tak čtu a pozoruji tyto diskuze tak jen se napíše článek o Lize tak hned je debata kritiky pane Petře vám a lidem s předchozích diskuzí musí ten pan Hájek hodně ležet v žaludku. Ono uspořádat závod asi není žádná procházka a proto díky každému kdo nějaký závod uspořádá a zorganizuje, byť je na úrovni malé či velké.Lidi jsou rozmazlený a pokud nedostanou hodnotnou cenu byť není tombola o velké a drahé ceny,tak to asi není závod na úrovni.
vložil Mačeta @ 17 Říj 2011, 13:38
Radeji se na to vysrat nez delat to co delal... laughing
vložil Vlasta @ 17 Říj 2011, 14:33
škoda jen seriálu, který už nebude - hlavně pro místní i pro nás další, kteří měli závody Hájka jako přípravu či hlavní závod sezony.....
A k té kritice - taky si trochu přidám-za kadeta který musel odjet domů s tátou (kvůli jeho službě u záchranky ) nedostane z rozhodnutí pana Hájka zástupce týmu jeho cenu za umístění na bedně - také dost výmluvné....
vložil Martin @ 17 Říj 2011, 19:00
Na jednu stranu škoda že už závody nebudou, na druhou ne. Samozřejmě je jasný, že organizace stojí dost úsilí ale ....... Mimochodem, "hulmi", čti noviny, poslouchej rozhovory v regiotelevizi, sleduj dění, přemýšlej a možná na něco přijdeš. A ani to tak není o těch hodnotných cenách.
Ten případ s předáním ceny kadetovi nebyl jediný, řídící na to má samozřejmě právo ale každý si o tom asi udělá svůj úsudek. A většinou ( aspoň co vím ) není zrovny moc kladný. A jelikož všechno souvisí se vším, nemůže se nikdo divit, že po světě poletujou takovéhle názory ani ne tolik na samotné závody jako spíš na pana ředitele.
vložil Pavel @ 20 Říj 2011, 15:22
Stačilo by, aby se pořadatelé dojeli podívat na maraton do Kamenice nad Lipou. Není to daleko a zjistili by jak se to má dělat.
vložil Písi @ 20 Říj 2011, 22:38
maraton v Kamenici n/L už má opravdu vejšku a každej rok se tam hrozně těšim smileměli bychom poděkovat několika "kamenickýcm nadšencům" a místnímu starostovi...jinak by to byly úplně obyčejný závody jako všude jinde wink
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: xNL4X:
| Zapomenout