Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Galaxy série 2011
Další dlouhodobou soutěží, které jsme se letos účastnili, byla velmi kvalitní a dobře organizovaná Galaxy série 2011. Každý z vypsaných devíti závodů nabízel volbu dvou délek tratí a do závěrečného hodnocení se započítávalo šest nejlepších výsledků.
Již v březnu odeslali přihlášky ke všem závodům této série Martin a Milan. Vzhledem k většímu bodovému ohodnocení pořadí na dlouhých tratích a svému letošnímu cíli – umístění na „bedně“ v celkové klasifikaci se Martin rozhodl pro všechny starty na „dlouhých“ , Milan byl pak přihlášen do kratších závodů.
Ačkoliv Martinovi před sezónou nevyhovoval systém zápočtu bodů ( šest z devíti výsledků ), nakonec byl rád, že uvedené hodnocení nebylo nastaveno jinak. Po slabším závodě v Tálíně (6.), Prachaticích (2.) a Rožnově pod Radhoštěm (6.) následoval dost ošklivý pád a nedokončený závod v Horní Cerekvi. Po nevydařeném maratonu a letos nejhorším výsledku v Mikulově ( až 8.) se pak záměrně nezúčastnil rozbahněného závodu v Dobříši s jemu nevyhovujícím terénem. Série poté pokračovala Mistrovstvím GS v Náměšti nad Oslavou, kde Martin přes lehký pád zajel letos nejlepší závod (3.) a v Soběslavi, kde byl nucen bojovat navíc s virózou (3.). Před finálovým a rozhodujícím maratonem v Kácově byl v průběžném pořadí na celkovém prvním místě, bohužel pár kilometrů po startu ho postihl další ošklivý ( tentokrát nezaviněný ) pád a tím i ztráta nadějí na slušné umístění. Konečnou podobu celkového pořadí měli tedy v rukou jeho největší soupeři a nezbývalo než čekat na jejich dojezd do cíle. Zveřejnění výsledků pak ukázalo, že se šesti dokončenými závody obsadil Martin celkové 3. místo ze 409 bodujících a splnil tak svůj stanovený cíl pro tuto sezónu.
Jak už bylo uvedeno výše, na krátkých tratích a ve všech závodech letos opět startoval Milan. Pravidelně se dokázal umísťovat ve třetí desítce, když po maratonech v Tálíně (23.), Prachaticích (27.) a Rožnově (23.) přišel jeho nejslabší výkon v Horní Cerekvi (57.). Pěkně umístění následovalo v Mikulově (21.), pak přišla Dobříš, kde pro bolesti nohou v těžkém terénu závod nedokončil. Chuť si však spravil o tři týdny později při parádně zajetém mistrovském maratonu v Náměšti (13.), pokračování pak proběhlo ještě v Soběslavi (28.) a pěkně zajetý finálový závod v Kácově (23.). Celkově mu všechny tyto výsledky zajistily 35. místo z 583 bodujících závodníků.
Dalším naším účastníkem této série byl Nino. Po loňské úspěšné sezóně a celkovém vítězství v juniorské kategorii mohl pravděpodobně s letošní skvělou formou tento výsledek zopakovat.
Galaxy série však nebyla v jeho závodním kalendáři prioritní, když chtěl vyzkoušet několik podniků Českého poháru jak v XC tak i na silnici. Úvodní maraton v Tálíně zajel velmi dobře (3.), poté se však následujících dvou závodů nemohl zúčastnit a tak až v Horní Cerekvi na téměř domácí trati ukázal fantastickým výkonem všem své kvality a zvítězil. Vzhledem k Ninově neúčasti na startu v Mikulově už bylo pódiové umístění při celkovém vyhlášení možné pouze za předpokladu těch nejlepších následujících výsledků. Když však v Dobříši po dvou pádech a navíc přetržení řetězu závod nedokončil, bylo téměř po nadějích. Nic na tom nezměnil ani vítězný mistrovský závod v Náměšti. Navíc si při pelhřimovském kritériu přivodil zlomeninu klíční kosti a tím jeho účast v letošní sérii skončila. S pouhými třemi skvěle dokončenými závody mu nakonec patří celkové 20. místo ze 102 bodujících.
Spíše vyjímečně, pro změření svých sil se soupeři a částečně i „na zkušenou“ se dvou závodů v Tálíně (18.) a Horní Cerekvi (35.) zúčastnil Michal a v celkovém hodnocení obsadil 106. místo z 339 bodujících. Ze stejných důvodů startoval v tálínském maratonu také Míra (18.) a tímto jediným bodovým zápisem skončil celkově 300. z 583 klasifikovaných. Posledním, kdo okusil atmosféru a náročnost tratí letošní Galaxy série byl Filip. V Soběslavi se mu v úvodu dařilo, po pádu, poranění boku a s bolestmi přesto obsadil pěkné 11. místo a tím celkové 211. z 339 bodujících.