Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Galaxy série, Prachatice
Nové tratě, krásné počasí a tři naše pódiová umístění - to byly hlavní rysy sobotního Fox Galaxy maratonu v Prachaticích.
Ačkoliv oznámili organizátoři dost nečekaně a téměř na poslední chvíli kompletní změnu obou tratí, některé úseky, zvláště tradiční dvanáctikilometrový výjezd na Libín, následný technický sjezd a také závěrečná pasáž zůstaly nezměněny. Nové části pětačtyřicetikilometrového okruhu s převýšením 1200 metrů však byly oproti původním tratím určitě fyzicky i technicky náročnější.
Těsně před startem postihl problém Honzu, který zjistil závadu na funkčnosti kazety. Díky rezervnímu Ninovu zadnímu kolu a pomoci Vlasty s přezutím plášťů se vše stihlo "za minutu dvanáct" a tak nikdo ve dvěstěčlenném balíku nechyběl. Absolvování prvních kilometrů závodu bylo ze strany našich bikerů impozantní, když se po nájezdu do terénu oddělila sedmičlenná vedoucí skupina, ve které se slušným náskokem jeli Martin, Honza a Nino. Ve stoupání na Libín však začal Martin ztrácet kontakt a propadl se do druhé skupiny, Nino s Honzou drželi dále ostré tempo a až těsně před vrcholem došlo k dělení této skupiny když Nino dokázal zvítězit v horské prémii. Poté už pokračoval pouze ve dvojici a přibližně v polovině trati rozhodl sólovým únikem a skvělou jízdou o svém vítězství s velkým náskokem jak v absolutním pořadí tak i v juniorské kategorii. Honza pokračoval ve skupině pronásledovatelů a po jejím rozdělení se pohyboval na 6. místě absolutně, na kterém také závod dokončil. Byl to pro něho však opět smolný výsledek, jelikož stejně jako v Tálíně obsadil nepopulární čtvrté místo v kategorii a bedna mu tak utekla o 40 vteřin. Ve zmíněném technickém sjezdu z Libína postihly problémy Martina. Tomu dvakrát spadl řetěz a tím ztratil několik pozic. I přes velkou snahu a předjetí několika soupeřů již tuto ztrátu nedokázal zlikvidovat a cílovou páskou projel na 12. místě absolutně, jako třetí v kategorii. Výborně měli závod rozjetý také Mačeta s Mírou. Hlavně Mačeta měl stále na dohled Martina a pohyboval se v okolí 18. místa ( v tu chvíli 3. - 4. v kategorii ), Míra jel průběžně na rozhraní čtvrté a páté desítky. V polovině závodu ale na oba přišla neskutečná krize, takže Mačeta byl nakonec rád za absolutní a celkem slušné 33. místo. U Míry se však zbytek trasy stal spíše bojem o holý život. Po spořádání dvou banánů, dvou pomerančů, buchty a půl pytle rozinek na občerstvovačce se po ujetí následujících několika kilometrů rozumně rozhodl pro zkrácení trasy a dojetí do cíle nejkratší cestou. Ačkoliv je tedy ve výsledkové listině uveden na 97. místě, mělo by být správně uvedeno spíše DNF. Milan s Alešem rozjeli závod z hloubi pole a po výjezdu na vrchol Libína se drželi na začátku druhé stovky pořadí, Aleš okolo 120. a Milan 140. místa. V dalším průběhu však Milan vinou nejasného značení částečně sjel z trasy a tím se mu zřejmě podařilo "předjet" několik soupeřů wink . Nakonec cílem projel na 122. místě a zlepšující se Aleš jen těsně za ním na 124. místě.
V závodě nejmenších dětí na odrážedlech parádně zabojovala Agátka Hájková. Po mohutném povzbuzování porazila všechny své soupeře a mohla tak vystoupit na nejvyšší stupínek pro vítěze.
Závěrečnou tečkou pak bylo losování tomboly, při kterém získal Filip druhou cenu - Leg Trainer od partnera série, firmy Insportline a Martin byl vylosovám jako výherce Power Twisteru od stejné firmy.