Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Galaxy série, Mikulov
Dvě bedny, velmi dobré výkony všech "našich" a také trocha smůly, to je shrnutím sobotního MTB maratonu Pálavský krpál v Mikulově, který byl součástí letošní Galaxy série.
Již profil velmi rychlé šestatřicetikilometrové trati s přibližným převýšením 490 metrů naznačoval, že bude vyhovovat spíše tempařům. Nádherné letní počasí posledních dnů pak na ní nedovolilo ani žádná mokrá místa a tak se na absolutně suchém a poměrně prašném povrchu polních cest mezi vinicemi očekával letecký závod.
Ještě předtím však probíhaly v prostoru cíle dětské závody. První nepříjemnou zprávou bylo, že nejmladší kategorie je vypsána pro děti do šesti let bez rozdílu použitého závodního materiálu. Třiapůlletá Agátka tak musela soupeřit na svém odrážedle s mnohem staršími dětmi na kolech. Přesto podala parádní výkon a i když byla bedna na dosah, skončila na celkovém čtvrtém místě jako první na odrážedle.
Poté se pozornost všech soustředila na místní historické náměstí, kde se vše připravovalo ke startu na kratší trati. Díky průběžnému pořadí v seriálu měli výhodnější startovní pozici Martin s Ninem, ostatní žluto-černí však takticky obsadili výhodné pozice těsně za nimi. Po výstřelu a prvních kilometrech asfaltového nájezdu vjížděli do terénu Nino a Martin mezi prvními deseti, nezvykle dobře si ale vedli i ostatní naši. Hned první stoupání způsobilo dělení celého dvěstěpadesátičlenného pole na drobné skupinky. Za dvěma uprchlíky se vytvořila skupina pronásledovatelů s Ninem, v další na dohled jedoucí pak pokračoval Martin a s těsným odstupem i Mačeta, Michal, Milan a Aleš. Vzhledem k opravdu rychlé trati a nemnoha stoupáním nevznikaly velké časové rozdíly a tak se toto pořadí zachovalo prakticky až do samotného finále závodu. Výborně si počínal opět Nino, který v závěru bojoval o absolutní třetí místo. Po náročném výjezdu na Kozí hrádek a v průjezdu cílovým prostorem však své umístění ztratil a o půl vteřiny byl odsunut na celkové 4. místo a 2. v kategorii juniorů. Naopak Martin si v uvedeném výjezdu ohlídal útok svého největšího soupeře a dalším umístěním v Top Ten ( 9. místo ) si pojistil vítězství v kategorii. Do třetice výjezd na Kozí hrádek: tentokrát byl opět smolný pro Mačetu, který ještě v posledním kilometru jel o bednu v kategorii. Díky bezohlednému řidiči zaváděcí motorky z dlouhé trati, která Mačetovu skupinu dojela právě v tomto stoupání a téměř všechny doslova rozehnala, musel seskočit z kola a tím ztratil možnost bojovat o bronzovou medaili. Nakonec i tak přes super výkon projel páskou na celkovém 21. místě a v kategorii bral oblíbené "brambory". Jak již bylo výše uvedeno, výbornou jízdou si zajistili letošní nejlepší umístění i Michal ( 44. celkově, 14. v kat. ), Milan ( 67. celk., 10. v kat. ) a Aleš ( 99. celk., 16. v kat. ).
Škoda jen, že se nemohl zúčastnit Honza. S jeho momentální formou by bylo reálné umístění na stupních vítězů.
O rychlosti závodu svědčí i to, že za stejných podmínek při srovnání časů z roku 2010 došlo u Nina ke zlepšení o tři a půl minuty, u Milana o dvě a čtvrt minuty a u Martina o dvě minuty. Ninova průměrná rychlost - 30,3 km/h.
Po vyhlášení vítězů následovalo opět losování tomboly a v ní se tentokrát štěstí přiklonilo k Filipovi, Ninovi a Martinovi wink