Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Scott MTB kritérium, Pelhřimov
Dalším z velmi vydařených závodů pořádaných letos Velosportem Valenta byl středeční již 5. ročník městského Scott MTB kritéria v Pelhřimově.
Na místním náměstí a v jeho okolí byla vytyčena technická trať, která doznala oproti předchozím rokům díky neprůjezdnosti Rynárecké brány mírných změn. Ty se však nedotknuly jejího povrchu, kdy přibližně 80% tvořily dlažební kostky. A právě nepříznivé deštivé a velmi chladné počasí spolu s mokrou dlažbou byly téměř rozhodujícím faktorem v jednotlivých závodech.
Celý bikový program zahájily opět mládežnické kategorie ve kterých byl jediným naším zástupcem Masíčko. Ten byl přihlášen do bojů žáků 6. a 7. tříd. Na zkrácených okruzích a osychající dlažbě se ihned po startu opět držel velmi dobře a v průběhu závodu určitě neztrácel na své soupeře tolik jako v Rynárci. Ještě několik stovek metrů před cílem vše vypadalo na obsazení druhé příčky, svou vlastní chybou však v závěrečném spurtu o toto místo přišel a páskou tak projel jako 3. v pořadí.
Po vyhlášení výsledků se v parádní divácké kulise a atmosféře vše schylovalo k dalšímu závodu, dost neadekvátně nazvaného "Příchozí". Vzhledem ke stále kvalitnější konkurenci by se spíše slušelo nazvat jej závodem amatérů nebo hobby. S příchodem další oblačnosti a hrozícímu dešti přišla na řadu i "loterie" se správným nahuštěním pneumatik. Mokrý dlážděný povrch byl opravdu černou můrou téměř všech účastníků a nebezpečí pádu bylo značné. Toho si byl vědom i Nino, který svá kola vypustil na co nejnižší únosný tlak. Na start se postavil společně s Honzou do druhé řady, za nimi pak stál ještě Filip. Po výstřelu se ihned probojoval na slušné pozice Honza, naopak Nino byl v prvních úsecích dost přibržděn a společně s Filipem se pohybovali v polovině čtyřicetičlenného pole. Ihned v úvodu se vytvořila vedoucí pětičlenná skupina, jejíž únik ale Honza nezachytil a postupně se začal propadat. Naopak Nino postupoval stále vpřed a znatelně využíval přilnavosti svých podhuštěných pneumatik. Jedinou nevýhodou však bylo, že nemohl vyjíždět schody jako někteří jeho soupeři v nově přidaném úseku. Tyto drobné ztráty však kompenzoval dokonalou znalostí své domácí trati a tak již v pátém okruhu dojel uprchlíky. V tuto dobu již v závodě nepokračoval Honza, který dle svých slov nezvládal držet tempo ani v rovinatých částech. Tím měl ve výsledkové listině uvedeno DNF a celkové 22. místo. Ani Filipovi se příliš nedařilo a ze závodu odstoupil o několik minut později. Naopak Nino jezdil na špici velmi aktivně, bohužel nezaznamenal vyhlášení mimořádné průjezdní prémie o hodinky věnované sponzorem a na pásce byl až druhý. Toto byl také zlom v celém průběhu závodu. Svým nástupem roztrhal vedoucí skupinu a od této chvíle se jízdou pouze se dvěma soupeři rozhodovalo jen o rozdělení postavení na stupních vítězů. V polovině posledního kola přišel Nino o jednoho ze soupeřů, kterého postihl pád na mokrém povrchu v jedné ze zatáček. Ve zbývající dvojici se tak mohl soustředit na závěrečný spurt avšak přišel již zmiňovaný úsek se schody, které musel vyběhnout a tím trochu ztratil. V posledních metrech pak již nebylo možné vzniklou ztrátu zlikvidovat a páskou tedy projel na výborném 2. místě.

11 Komentáře

Vložil Martin dne 13 Zář 2012
vložil Martin @ 13 Zář 2012, 23:24
Jo, tiskovej mluvčí tam zapomněl napsat, že jsem byl připraven v plné zbroji ale svěsil jsem už asi půl hodiny před startem crying
vložil Písi @ 13 Zář 2012, 23:25
díky Kubo, že jsivzal zodpovědnost na sebe...já už se s tim nějak vyrovnám tongue
vložil Písi @ 14 Zář 2012, 07:12
tzn. že si řádně reprezentoval team wink
vložil chemik @ 14 Zář 2012, 11:44
to Martine zakročil osud,žes to zabalil.Já to v loni neudělal a hodil jsem takovou držku.... crying
vložil Martin @ 14 Zář 2012, 14:20
.... a to bylo vloni sucho wink
vložil Dejf @ 14 Zář 2012, 19:24
Kdo nepadá, nezrychlí wink
vložil chemik @ 14 Zář 2012, 19:28
a kdo padá a nezrychlí? wassat
vložil Dejf @ 14 Zář 2012, 19:52
Chemik wink
vložil Martin @ 14 Zář 2012, 20:07
laughing laughing laughing
vložil Masíčko @ 14 Zář 2012, 21:39
laughing tongue wink smile laughing
vložil chemik @ 14 Zář 2012, 22:27
hmmmm slušná zásoba smajlíků.Doslova se to tu dobře rozjíždí
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: NNpKC:
| Zapomenout