Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Galaxy série, Soběslav
Jedno první a dvě druhá místa v "dospělých" kategoriích, to je závěrečné vyúčtování naší účasti v předposledním dílu letošní Galaxy série - Kenda Galaxy Soběslavského maratonu.
Ještě v pátek byly na trati stopy po deštích, které se přehnaly dějištěm závodů v průběhu týdne, v noci na sobotu pak zapršelo znovu, což způsobilo mnoho vlhkých a bahnitých míst. Naštěstí se nenaplnily předpovědi meteorologů a slibované srážky vystřídalo alespoň dopoledne polojasné počasí.
Na startu kratší, čtyřicetikilometrové trati, bohužel mezi více jak dvěma stovkami účastníků chyběl vzhledem k viróze Aleš a také Míra, který po páteční projížďce trati a totálnímu kolapsu organismu nestihl dostatečně zregenerovat.
Martin s Ninem měli opět výhodu startu z předních pozic, ostatní "naši" zabrali takticky místa těsně za nimi. Po výstřelu se oba zmiňovaní drželi na samém čele, brzy se k nim dotáhl i Honza a velmi dobře jel také Mačeta s Filipem. V rychlém průjezdu městem naopak trochu ztratil Michal, který musel zastavit, aby zamezil srážce se špatně zaparkovaným autem. Již po čtyřech kilometrech se průjezd podmáčenou a bahnitou loukou moc nepovedl Martinovi, čímž opět nezachytil nástup vedoucích borců. Náskok vzniklé šestičlenné skupinky, kterou ještě ve dvojici stihl dojet Honza, už v tu dobu zlikvidovat nedokázal a tak pokračoval v početné skupině pronásledovatelů společně s Mačetou. Pravděpodobně rozhodujícím místem pro další vývoj závodu byl lesní výjezd na jedenáctém kilometru. V úzkém, technickém a bahnitém úseku s kolejemi od lesních traktorů se celé pole natáhnulo a větší skupiny se rozdělily. Výborně si počínal opět hlavně Nino s Honzou, když Ninovo ostré tempo dokázal udržet pouze jeden ze soupeřů s kterým také pokračoval a navyšoval náskok na pronásledovatele. Tím byl také ve dvojici a později se dvěma bikery jedoucí Honza. Ani Martin neměl v těchto místech problémy a držel se v popředí skupiny, bojující o 9. - 18. místo, Mačeta naopak mírně ztratil. V cíli rychlého závodu po asfaltových a kamenitých lesních cestách a závěrečnou tečkou v podobě průjezdu podmočenou loukou s vysokou trávou se s průměrnou rychlostí přes 30 km/h mohl radovat z absolutního vítězství a zároveň prvního místa v kategorii juniorů Nino. Ten finálním nástupem nedal šanci svému soupeři a dojel si pro další ze svých parádních výsledků. Stejný scénář měla v závěru i jízda Honzy, který využil výhod velkých kol svého nového biku a v nepříjemném terénu zmíněné louky setřásl své soupeře, což mu zajistilo skvělé celkové třetí místo a zároveň 2. pořadí ve své kategorii. O další tři minuty později se pak k cílovému prostoru blížil Martin, bojující o celkové 12. místo loket na loket s jedním ze svých největších soupeřů. Taktickým průjezdem závěrečných zatáček svou pozici udržel a páskou projel zároveň na 2. místě v kategorii. I když Mačeta po výborném úvodu mírně ztratil své pozice, přesto dojel na velmi slušném absolutním 39. místě jako 13. v kategorii. Na celkovém 65. místě pak protnul pásku Michal. Vzhledem k tomu, že se potýkal s následky prodělané virózy, je hlavně jeho 15. místo v kategorii určitě velice slušné. Umístění těsně za první stovkou ukázala časomíra Filipovi ( 101. celkově a 24. v kategorii ) a Milanovi ( 108. celkově a 21. v kategorii ). Milanův výsledek je však ovlivněn dvěma lehčími pády, když po prvním z nich musel opravovat brzdovou páku.
Co se týče pódiových umístění, byl závod v Soběslavi pro náš tým zatím nejúspěšnějším v tomto roce wink

Umístění v kategoriích:
M3 15-18 let: 1. Nino
A2 19-29 let: 2. Honza, 15. Michal, 24. Filip
B2 30-39 let: 13. Mačeta, 21. Milan
C2 40-49 let: 2. Martin

12 Komentáře

Vložil Martin dne 23 Zář 2012
vložil Vlasta @ 23 Zář 2012, 17:35
všechny 29 na bedně smile co dodat
vložil Dejf @ 23 Zář 2012, 17:39
Radši nic wink
vložil Vlasta @ 23 Zář 2012, 18:09
až vyrosteš budeš jí mít taky tongue
vložil chemik @ 23 Zář 2012, 18:43
kdybys to kalil na 26 tak na ty bedně seš taky. Tak co dodávat
vložil Nino @ 23 Zář 2012, 19:18
laughing škoda jen že Dejf už nevyroste...
vložil chemik @ 23 Zář 2012, 19:25
Proč by měl např.Dejf nosit boty č.47?
vložil Písi @ 24 Zář 2012, 12:53
co si budem nalhávat, já bych dal bednu i na skládačce wink bednu Regenta rozhodně!
vložil Mačeta @ 24 Zář 2012, 18:56
Dejf uz tu dlouho nebude... wink
vložil Milda @ 24 Zář 2012, 19:23
Písi rozumim wink Mečeto jakto? wassat
vložil Dejf @ 24 Zář 2012, 19:29
Mačeto, dělám na tom, čekám. Hlavně se neunáhli, abys toho později nelitoval wassat
vložil Mačeta @ 25 Zář 2012, 08:00
Za Tebe dostanu maximalne podmínku laughing
vložil Dejf @ 25 Zář 2012, 10:52
No jestli už ji náhodou nemáš tongue
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: pbkmt:
| Zapomenout