Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Jarošovská šlapka, Jarošov nad Nežárkou
Kompletní medailovou sadou rozšířili v sobotu naši bikeři letošní úspěšnou výsledkovou bilanci.
Již devátý ročník Jarošovské šlapky přivítal v areálu místní střelnice celkem 260 účastníků.
V jasném a parném počasí se na start tradiční dlouhé a úplně suché padesátikilometrové trati, okořeněné třemi brody, postavilo 120 závodníků, mezi kterými nechyběli ani Martin, Milan, Michal a Honza. Přesně v jedenáct hodin se z náměstí v Jarošově vydali k bojům a hned v úvodním asfaltovém nájezdu se opět Honza s Martinem zabydleli na čele celého pole. Následný brod a krátké lesní stoupání s kořeny začaly prověřovat techniku a sílu všech účastníků a již zde docházelo k dělení na jednotlivé skupinky. V té první, devítičlenné, se stále drželi i oba naši zmiňovaní. Vlivem opravdu ostrého tempa z ní pak po pár kilometrech několik borců odpadlo a při výjezdu na Čertův kámen došlo i na Martina. V čelní dvojici figuroval Honza, Martin jel po rozdělení skupiny na čtvrtém místě. Bohužel v jednom z rychlých úseků přehlédl šipku a tímto si prodloužil závod o více jak kilometr. Po rychlém návratu na trať se i díky předchozímu náskoku ocitl na celkové deváté příčce, avšak postupným předjížděním soupeřů, kdy se probojoval až na čtvrté místo, ztratil mnoho sil, které mu v závěru chyběly. Více jak polovinu závodu jel osamocen a bojoval především s vlastním laktátem a větrem. Kilometr před cílem byl však dostižen v pohodě spolupracující tříčlennou skupinou a tím se rozpoutal boj o zbývající dvě místa na stupních vítězů. V závěrečné fázi si Martin takticky ohlídal alespoň 3. místo v kategorii, když cílem projel jako 6. v celkovém pořadí. V tu dobu měl již Honza úspěšný závod za sebou. Od zmíněného Čertova kamene nedali se svým soupeřem šanci k jejich dojetí nikomu dalšímu a tak se o absolutním vítězi rozhodovalo až posledních úsecích po třetím brodu. Honza nakonec v souboji podlehl a cílovou pásku protnul po výborném výkonu, kdy třetímu v pořadí "nadělil" pěkných pět minut, na 2. místě jak celkově tak i v kategorii.
Přes své omezené tréninkové možnosti jel velice pěkně i Michal, bohužel velké horko se podepsalo v poslední třetině závodu na jeho těle v podobě nepříjemných křečí. Ty byly příčinou nutného snížení tempa, avšak i přesto dokončil svou jízdu na slušném 44. místě, jako 13. v kategorii.
Milan zůstal svým výkonem trochu za očekáváním, když cílovým obloukem projel až jako devadesátý a 44. v kategorii.
Závod na krátké, převážně asfaltové trati o délce 30 kilometrů, startoval o čtvrt hodiny později. Zde hájila barvy "žluto-černých" dle původních předpokladů pouze Áďa a nevedla si vůbec špatně. Vědoma si profilu tratě, využila svého cyklokrosového kola a ve spojení se svou výbornou fyzickou kondicí nedala svým soupeřkám šanci a s přehledem zvítězila. Nutno dodat, že ve svých dvanácti letech, kdy kategorie byla vypsána pro ženy do dvaceti let wink
Celá akce byla opět výborně zorganizována a bylo by dobré poděkovat pořadatelům i za pěkný doprovodný a kulturní program včetně občerstvení.

0 Komentáře

Vložil Martin dne 29 Červc 2013
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: M57Xz:
| Zapomenout