Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Galaxy série, Mikulov
Parná sobota v Mikulově přinesla našim borcům pěkné výsledky, korunované dvěma pódiovými umístěními.
Předpovědi počasí se tentokrát naplnily na více než 100% a tak se za velkého vedra pod jasnou oblohou na startu 6. ročníku Pálavského krpálu, který byl již tradičně součástí Galaxy série, sešla velice slušná konkurence. Kvalitní účasti zároveň napomohl fakt, že závod byl vypsán jako mistrovský s větším bodovým ohodnocením.
Naši bikeři byli opět přihlášeni k bojům na kratší, šestatřicetikilometrové, velice rychlé a prašné trati, která vedla vinicemi na českém i rakouském území.
Díky umístění v průběžném pořadí se mohl opět zařadit Martin do první řady, Honza poté využil nepozornosti pořadatelů a obsadil místo těsně za ním. Ani Milan s Michalem neponechali tentokrát nic náhodě. Ihned po výstřelu se dopředu probojoval Martin, těsně sledován Honzou. Na nájezdu širokými ulicemi Mikulova se ihned pořadí začalo míchat a všichni si chtěli vybudovat co nejlepší pozici před vjezdem na úzkou cyklostezku, kde je předjíždění v tak velké skupině více jak dvou stovek závodníků téměř nemožné. Velkým šokem bylo dění hned v úvodním úseku, kde se Milan protlačil hned za Martina na třetí místo, poté však svou výbornou pozici vyklidil, což byla velká škoda pro další průběh závodu. Průjezd zmíněnou cyklostezkou byl ukončen technickým stoupáním s měkkým písčitým podkladem a hned v tomto místě se začalo rozhodovat o budoucím pořadí. Martin s Honzou si stále takticky hlídali čelo závodu když těsně pod vrcholem Martin lehce nastoupil a k němu se poté přidal Honza společně s dalšími pěti soupeři. Takto vytvořená vedoucí sedmičlenná skupinka svou spoluprací a svižnou jízdou nedala dalším šanci na dostižení. Vše nasvědčovalo tomu, že k rozhodnutí dojde až v závěrečných stovkách metrů, bohužel v téměř posledním krátkém stoupání v terénu neudržel tempo Martin a společně s jedním ze soupeřů byli odpojeni. Výborně si naopak vedl Honza, který se takticky moc "nevětral" na čele a již v hlavě spřádal plány na dojezd. Jeho úder přišel až v ulicích Mikulova a především v náročném výjezdu na Kozí hrádek. Ten zvládl v sedle jako jeden z mála a již mu nebránilo nic v triumfální cestě do cílového oblouku. Tímto obsadil výborné první místo jak v absolutním pořadí tak i v hodnocení své kategorie. Martin po rozdělení skupiny pokračoval závěrečných deset kilometrů ( za trest )osamocen v protivětru a své velmi slušné celkové šesté místo před dotírajícím soupeřem uhájil. Tento výkon mu zároveň vynesl 2. místo v kategorii.
Milanovi s Michalem se určitě vyplatil startovní "manévr", kdy se probojovali na čelní pozice. I když je neudrželi až do posledních metrů, nevedli si vůbec špatně a přes drobné problémy s křečemi nakonec zajeli velmi slušné výsledky. Michal celkově na 65. místě jako 11. v kategorii, Milan celkově 79. na 15. místě v kategorii.
Nutno ještě dodat, že dojezd závodu se odehrával při teplotě 38°C wassat

8 Komentáře

Vložil Martin dne 05 Srp 2013
vložil Pisi @ 06 Srp 2013, 00:03
Milan tvoril respekt na cele jak debil laughing
vložil Martin @ 06 Srp 2013, 00:14
..... myslíš respekt z nařáchnutýho dráhaře ? laughing
vložil Milda @ 06 Srp 2013, 06:34
klííd smile to bylo jen pro fotografy,ale nikdo mě nefotil, tak příště tongue
vložil Pisi @ 06 Srp 2013, 07:25
bylo to dooost:)
vložil Michal @ 06 Srp 2013, 09:24
Bylo to super, gratulace všem co závod přežili. smile
vložil Martin @ 06 Srp 2013, 10:43
No je fakt, že v tom hicu už jsi mohl jen čekat na nějaký kšeftík laughing
vložil Michal @ 06 Srp 2013, 16:08
V jednu chvíli to už vypadalo, že ho udělám sám sobě. laughing
vložil Milda @ 06 Srp 2013, 19:17
tak to bych chtěl vidět laughing
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: Jwytj:
| Zapomenout