Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Scott-Rynárecká bejkovna, Rynárec
Tradičně pěkné závodění ve skvělé atmosféře přinesl již 7. ročník cross country Rynárecká bejkovna. Navíc byla rozšířena týmová sbírka medailí, tentokrát zásluhou Martina.
Ačkoliv předpovědi počasí na sobotu hovořily o polojasném počasí, ještě dopoledne byla srážková situace velkou loterií, když právě Pelhřimov ležel na rozhraní dešťové oblasti. Naštěstí se vše v dobré obrátilo a po ranních slabých přeháňkách mohly jednotlivé závody probíhat za stále se zlepšujících podmínek, později i pod slunečnou oblohou. Déšť z předešlých dnů se sice na některých úsecích okruhu o délce 5,7 kilometru podepsal, rozhodně ale ne takovým způsobem, jak se předpokládalo. Několik lehce podmočených míst a kluzké kořeny ke správnému závodu prostě patří wink
Hodinu po poledni byl připraven společný start kategorií Masters, které doplnil ještě závod Mistrovství republiky neslyšících. Zde se představil Martin a trochu překvapivě i Milan. Po výstřelu se opět dostal Martin velmi rychle do čela a polovinu prvního okruhu si svou pozici s drobným náskokem držel. Poté se vytvořila čtyřčlenná vedoucí skupina ( mimo jiné tvořená dvojicí neslyšících - jedním trojnásobným Mistrem světa v XC a druhým stříbrným olympijským medailistou v XC ) ve které se stále Martin staral o vysoké tempo. Velmi kvalitní boje byly přerušeny až po polovině třetího okruhu, v době, kdy Martin již začal spřádat plány na závěrečný útok. V technickém úseku při řazení shodil řetěz tak nešťastně, že celý následující výjezd musel s kolem vyběhnout a tím na své soupeře ztratil. Při jejich dojíždění se pak dopustil ještě dvou chyb ( téměř pád na kořenech ve sjezdu a krizová situace při průjezdu úzkým tunelem, kde zachytil o stěnu řídítky ), takže jeho ztráta opět narostla. Závěrečný okruh již tedy absolvoval na jistotu s velkým náskokem na dalšího v pořadí a cílem projel na slušném 2. místě v kategorii. Milan, který jel v Rynárci tento závod poprvé, neodstartoval úplně ideálně a po odjetých třech okruzích, kdy byl dojet vedoucí skupinou o jedno kolo, byl ze závodu odvolán. V tu dobu se pohyboval na 10. místě v kategorii, bohužel ve výsledkové listině je zapsán jako "nedojel".
V následujícím závodě kategorií Elite ( do 29 let ), Expert ( 30-39 let ) a juniorů nastoupil na start Honza. Stejně jako Milan také on nezačal boje podle svých představ a do terénu najížděl přibližně na patnáctém místě absolutního pořadí. Navíc jej velmi brzdily potíže se "střílejícím" řetězem, které byly také příčinou jeho kolize s vytyčujícím sloupkem a především bolestivého naražení kolena o řidítko. I přes tento handicap a hlavně díky své aktuálně velmi dobré formě se dokázal poprat s nepřízní osudu a stále se v průběhu závodu posouval vpřed. Nakonec mu jeho skvělá jízda přinesla úspěch při průjezdu cílovou páskou na 10. místě absolutního pořadí a současně 5. místě v kategorii. To je při kvalitní konkurenci, která se zde sešla, velmi dobrý výsledek.

1 Komentáře

Vložil Martin dne 14 Zář 2013
vložil Pisi @ 15 Zář 2013, 08:44
povolejte doktora Ziegelbauera...nebo to moje koleno muze Pida upect na zaverecnou :-)
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: 1RK9X:
| Zapomenout