Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Author Král Šumavy, Klatovy
Zřejmě nejkvalitnější výsledek absolutního pořadí v krátké historii týmu zajel v sobotu Honza při své premiéře v kultovním a největším českém amatérském MTB závodě Author Král Šumavy.
To, že chce na trati uspět, bylo znát již nějaký čas předem a potvrdilo se to i v pátek, kdy společně s Lukášem odcestovali do Klatov, aby se tak mohli dokonale připravit na sobotní boje.
Za slunečného i když dost chladného počasí byl start střední, 70 km dlouhé a dost bahnité trati, naplánován již na devátou hodinu ranní. I když byl první koridor při řazení určen pouze pro první dvě stovky bikerů z loňského absolutního pořadí, zázračně a velmi takticky se v něm Honzovi podařilo obsadit slušnou pozici. Lukáš se bohužel musel spokojit až s místem za ohraničující páskou, takže startoval z přibližného 250. místa. Ihned po startu se Honza na dlouhém a širokém nájezdu dokázal propracovat vpřed a držel se svého taktického plánu. S momentálně výbornou formou a dobrou volbou pneumatik jej v náročném terénu nepostihly žádné výraznější problémy a tak se mohl soustředit pouze na udržování kontaktu s největšími soupeři. Jízdou ve vedoucí skupině se to také dařilo prakticky až do závěrečných kilometrů, kdy poté projel cílem s malým odstupem na vítěze na celkovém 2. místě a současně i jako druhý v kategorii !
Ani Lukáš si nevedl špatně a pro něj dost dlouhý závod rozjel ve výborném stylu. Bohužel od poloviny vytýčené trati se mu dle jeho slov nejelo vůbec dobře a cílová fotobuňka jej nakonec registrovala na 118. místě absolutního pořadí a jako 77. v kategorii. To je určitě vzhledem k celkovému počtu 720 startujících velice slušný výsledek.
K závodu na pětačtyřicetikilometrové trati, jejíž start proběhl o hodinu později, byl přihlášen Milan. Mezi osmi stovkami bikerů se určitě ani on neztratil i se svým tréninkovým mankem, které se projevovalo hlavně ve stoupáních. I když ve sjezdech na své soupeře získával, v jednom z nich "trefil" ramenem strom a s bolestivou naraženinou, navíc v závěru sužován silnými křečemi, dokončil na slušném 154. místě absolutně a jako 36. v kategorii. To je však pro něj zklamáním, když si oproti předchozímu roku pohoršil v kategorii o více jak dvacet příček a zároveň přišel o možnost startu z první vlny v příštím ročníku.
Kompletní výsledky ZDE

7 Komentáře

Vložil Martin dne 01 Čer 2014
vložil Pisi @ 01 Čer 2014, 22:04
hlavne takticky tongue
vložil Martin @ 01 Čer 2014, 23:31
..... nechceš to teda veřejně objasnit ? tongue laughing
Nebo to tady mám vylíčit já?
vložil Pisi @ 02 Čer 2014, 09:26
není třeba, výsledek hovoří za vše wink
vložil Dejf @ 02 Čer 2014, 21:00
Honza málem králem!! tongue laughing
vložil Maceta @ 03 Čer 2014, 21:02
Zdravice z bojove linie...Hanz je princatko...
vložil Milda @ 04 Čer 2014, 08:55
smileJendovu taktiku známe všchni,někdo je kníže někdo je král tongue
vložil Martin @ 04 Čer 2014, 12:46
laughing laughing
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: nrSrT:
| Zapomenout