Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Genesis Bike Prague, Praha
Ideální počasí, velice slušné zázemí v areálu nákupní galerie Butovice, výborná organizace a téměř patnáct stovek bikerů - to byly hlavní rysy letošního již třetího ročníku Genesis Bike Prague, který je zároveň prvním podnikem populární mezinárodní Intersport Marathon Serie 2014.
Zdejším specifikem je určitě ojedinělá možnost volby trasy každého bikera až v průběhu závodu, kdy přibližně na devatenáctém kilometru dochází k rozdělení obou tratí. Většina z nich však měla jasno již před startem, stejně tak i Martin, který byl přihlášen na kratší pětatřicetikilometrovou a Honza na náročnější, pětašedesátikilometrovou.
Vzhledem k množství účastníků bylo řazení do vln podle startovních čísel. Martin si již v pátek při registraci "zařídil" jistotu první vlny, Honzovo již předem přidělené číslo však nevěstilo nic dobrého a představa rozjíždění závodu z druhé vlny byla jako špatné sci-fi. Díky jeho osobnímu partnerovi a též jednomu z partnerů závodu, firmě Perskindol, měl po intervenci u ředitelství závodu zajištěnu první řadu pro elitu a VIP jezdce.
Samotný start na parkovišti obchodního centra proběhl v poklidu a za zaváděcím vozem byly po celé tři kilometry k ostrému startu sváděny souboje o co nejlepší výchozí pozice. Již v této fázi, v jednom z velmi rychlých úseků přišel první Martinův problém, když mu po vymetení jedné z děr spadl řetěz a tím ztratil několik pozic. Po projetí Prokopského údolí následoval první, zpočátku ostrý a poté dlouhý táhlý asfaltový kopec, kde se již začalo závodit opravdu naplno. Každý usiloval o co nejvýhodnější pozici před vjezdem do terénu a díky tomu se na čele utvořila patnáctičlenná skupina, ve které nechyběli oba naši bikeři. Ve velmi rychlém tempu začali postupně někteří odpadat, avšak Martin s Honzou drželi s minimálními odstupy čelní pozice až těsně ke zmíněnému dělení tratí.
Zvolenou taktiku se záměrem opuštění společné trati z vedoucí skupiny jako vedoucí "krátké" se tedy Martinovi téměř podařilo naplnit, s překvapením pak zjistil, že se jeden ze soupeřů rozhodl využít své pozice a odbočil o chvíli před ním také. Na druhém místě tedy absolvoval téměř celý zbytek závodu až k brodu, za kterým následoval velmi krátký prudký výjezd. Tam se mu nepodařilo včas přeřadit, musel slézt z kola a část kopce vyběhnout. Tato ztráta znamenala jeho propad na třetí místo v absolutním pořadí, na kterém poté také projel cílem. S dostatečným náskokem mu toto však stačilo na zisk vítězství v kategorii. Za zmínku ještě stojí jeho horké chvilky, které si zažil v pětikilometrovém úseku, kdy v "obousměrném provozu" zdejší trati potkával cestou k cíli opozdilce, startující až ve třetí vlně. Především na úzkých cestách hrozilo velmi vysoké nebezpečí střetu a těžkých úrazů ........
Honzovo pokračování v závodě poté probíhalo bez vážnějších komplikací. Vedoucí skupina se na rychlé a téměř suché trati postupně rozdělila na jednotlivce a dvojice a tak převážnou zbývající část s výjezdem na Cukrák i prudkými náročnými sjezdy absolvoval Honza sólo. Po opět výborném výkonu, kdy si dokázal udržet svou pozici v konkurenci kvalitních borců nakonec projel cílovou fotobuňkou na parádním osmém místě absolutně z téměř šesti stovek účastníků dlouhé trati.
Kompletní výsledky ZDE

5 Komentáře

Vložil Martin dne 15 Čer 2014
vložil Pisi @ 16 Čer 2014, 07:38
gratulace Guru wink za mně to nebyl úplně můj den, ale však jsem taky šetřil ještě krok tongue
vložil Pisi @ 16 Čer 2014, 07:38
* mě smile
vložil Libor "Vokurka" @ 16 Čer 2014, 08:30
Opět smekám pánové ! wink
vložil Martin @ 16 Čer 2014, 11:06
Jendo, tvůj čas přišel až po závodě ! wink .... a jestli jsi se šetřil pak nevím jak by to dopadlo kdybys jel nadoraz. Džobr by z tebe musel mít bobky smile
Libore díky a už se fakt těším až si spolu letos někde sjedeme !
vložil Pisi @ 16 Čer 2014, 13:33
to zase nevim, ale do 5ky to být mohlo sakra angry
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: scZ22:
| Zapomenout