Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Jarošovská šlapka, Jarošov nad Nežárkou
Třetí závod v těsné blízkosti J.Hradce v průběhu dvou víkendů tentokrát uspořádali organizátoři z Jarošova nad Nežárkou.
Ačkoliv ještě ve čtvrtek předběžná online registrace nevyhlížela co do počtu přihlášených účastníků nijak optimisticky, sobotní krásné počasí a další okolnosti přilákaly do areálu místní střelnice tři stovky bikerů, což bylo také limitní číslo stanovené pořadateli.
Jubilejní desátý ročník Jarošovské šlapky mohl tedy začít s plně obsazeným startovním "roštem". Ten čítal na dlouhé trati ( délka 46 km, převýšení 540 m ) 140 bikerů a na krátké, rovinaté a téměř celé asfaltové ( 32 km, 140 m ) 160 závodníků.
Již řazení na pásce delšího závodu napovídalo, že nepůjde o procházku růžovým sadem. Velmi slušná konkurence, která se zde sešla, tomu dala hned po jedenácté hodině za pravdu. Výborný úvod měl hned v nájezdu Martin s Honzou, těsně následován Meldym a ani Lukáš nebyl pozadu. Co nejlepší pozice byla velmi důležitá před vjezdem do prvního brodu, čehož si byli všichni moc dobře vědomi a tak se začalo závodit a nastupovat hned před příjezdem k němu. Všichni naši borci brod projeli v pohodě bez nutnosti sesednutí z kola, což se nedá říci o druhé polovině balíku, který částečně zacpal průjezd. To již ale pokračoval Martin s Honzou na čelních příčkách vedoucí dost početné skupiny, která postupem času ve slušném tempu ztrácela jednoho člena za druhým. Před prvním těžším úsekem - výjezdem na Čertův kámen přibližně na 13. kilometru - již byla tato skupina pouze osmičlenná a ani po jeho zdolání se na jejím složení nic výrazného neměnilo. Zásadním bodem ve vývoji závodu bylo až stoupání na 23. kilometru před občerstvovací stanicí, kdy několik zrychlení tuto skupinu doslova roztrhalo. Zde se také projevily důsledky Honzových zdravotních problémů v posledním měsíci, když se propadl až na poslední příčku uprchlíků a vzniklou ztrátu na Martina musel pracně dojíždět. V dalším průběhu pak jeli oba naši borci v tříčlenné skupince, bojující o celkové páté místo. Martin si byl vědom, že v kategorii již bednu nebude možné získat, proto své závodění spíše podřizoval zajištění pomoci pro Honzu, který v tu chvíli usiloval se svým soupeřem o druhé místo mezi bikery o kategorii mladšími. To, že není Honza v optimální pohodě, bylo viditelné v celé druhé polovině závodu, navíc po chybném odbočení musel Martin jeho ztrátu kompenzovat bržděním tempa soupeře. Poté, když Honza přibližně tři kilometry před cílem trefil strom a zázračně rychle stihl nasednout, v krátkém stoupání a protivětru Martin dotáhl Honzu na soupeře tak, aby mohli spolu svést souboj o pódiové umístění. Rozhodl nakonec však poslední brod, kdy soupeř lehce zaostal a tak již v závěrečném průjezdu lesem vyčerpaného Honzu Martin předjel a pásku oba protnuli s minimálním odstupem na celkovém 4. a 5. místě. Martinovi tak doslova spadlo do klína 3. místo v kategorii, když se až v cíli dozvěděl, že jeden z jeho soupeřů nedaleko před cílem chybně odbočil a ztratil svou pozici. Honzův výkon pak stačil na pěkné 2. místo v kategorii. Také Meldy zajel velmi slušný závod v čase téměř shodným s jeho zdejším rekordem. Časomíra jej registrovala na absolutním 20. místě, což mu zajišťovalo pěkné 8. místo v jeho velmi silně obsazené kategorii. O více než čtyři minuty za ním pak dorazil do cíle Lukáš na celkovém 31. místě a tím 9. v kategorii.
Trochu zklamáním byl výkon našich borců na krátké trati, kde se předpokládalo jejich účinkování v čele závodu a později i útok na pódiová umístění. To se však nestalo, když několik kilometrů po startu již začal na vedoucí příčky ztrácet Milan a přibližně v polovině trati postihl stejný osud i Aleše. Na rovinaté, asfaltové trati bez technických úseků a prudkých stoupání se toto těžko chápe, nicméně výsledková listina je fakt, který hovoří o stavu fyzických a mentálních sil. Aleš je tedy zaznamenám v průjezdu cílem na celkovém 25. místě jako 11. v kategorii, Milan projel páskou ještě o pět minut za ním na celkovém 40. místě a 18. v kategorii.
Kompletní výsledky ZDE

0 Komentáře

Vložil Martin dne 27 Červc 2014
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: nHpJT:
| Zapomenout