Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Okolo Vlasenice, Vlasenice u Kamenice nad Lipou
Jedna 'zoufalá' bedna a kopec smůly, toť konečné resumé sobotního závodění našich bikerů ve Vlasenici.
Tradičně pěkně zorganizovaný závod s parádním zázemím, občerstvením a kulturním programem, navíc za podpory letního počasí, to vše přilákalo do dějiště bojů na místní poměry rekordní počet účastníků. Převážná většina z nich se ale přihlásila do delšího nebo lépe napsáno, terénního závodu na 42 kilometrů, ve kterém se rozdělovaly body nejen do Vysočina MTB Cupu ale také do Jihočeského MTB poháru. Téměř suchá trať pak vedla terénem úplně shodným s nedávným kamenickým maratonem, pouze s vypuštěním úseků mezi Kamenicí a Antonkou.
Mezi dvěma sty padesáti bikery zde nechyběli ani Meldy a Michal. Především Meldy si 'vystál' vcelku slušnou pozici na startovní čáře a po výstřelu se mu ji dost dlouhou dobu dařilo udržovat. Závod měl rozjetý velice dobře a opět potvrzoval svou letošní výbornou výkonnost. Bohužel, a to již poněkolikáté, se na něho pověsila smůla v podobě defektu. V nedávné době to byl průraz na XC závodě v Třebíči, kde musel tři kilometry do cíle střídavě jet na prázdném kole a střídavě běžet, ve Vlasenici byl chvíli před startem nucen vyměnit duši po samovolném defektu a aby toho nebylo málo, vzduch odešel z jeho předního kola i na trati. Po časové ztrátě způsobené opravou a velkém propadu v pořadí však dokázal po super výkonu obsadit 8. místo v nabité kategorii, když projel cílovou páskou na absolutním 48. místě. Také Michal si užil své chvilky. Start sice neměl ohromující, když asfaltový nájezd absolvoval přibližně v polovině balíku. V terénu si ale postupem času své pozice vylepšoval a to až přibližně do poloviny trati. V jedné ze zatáček však přišel pád na štěrku po smyku předního kola a se ztrátou pozic a bolestivými odřeninami projel fotobuňkou na absolutním 134. místě, jako 23. v kategorii.
Ze známých, především zdravotních důvodů, startoval na kratší, sedmatřicetikilometrové trati s převážně asfaltovým povrchem Martin. Prakticky celý závod musel velmi tvrdě bojovat alespoň o jednu z medailí. Ve vedoucí šestičlenné skupině bylo totiž pět adeptů na pódiové umístění v jeho kategorii, z toho navíc dva na rychlých cyklokrosových kolech. Ani Martinova několikerá krátká zrychlení neměla vliv na rozdělení skupiny a tak poslední šance byla v jediném terénním úseku tři kilometry před cílem. Tam také k částečnému rozdělení došlo a Martin tak vjížděl ve čtveřici do závěrečného stoupání. Po nástupu soupeřů již na čtvrtém místě téměř rezignoval, vydoloval ze sebe ale ještě poslední zbytky sil a ve finiši dva z nich udolal. Výsledkem bylo tedy absolutní 2. místo, které mu patřilo i v pořadí kategorie.
Kompletní výsledky ZDE

2 Komentáře

Vložil Martin dne 19 Červc 2015
vložil Pisi @ 20 Červc 2015, 23:23
...v podstate k tomu nemam co rict...konec zmar zoufalstvi😂 Sance na reparat jiz tuto sobotu vcetne me ucasti 😉
vložil Martin Lepič @ 21 Červc 2015, 08:26
Jendo, budeš to muset zachránit ! wink
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: 1Afy5:
| Zapomenout