Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři PartneřiPartneři Partneři Partneři Partneři

Aktuality

MOTO Šikule MTB team
Bike Night Flachau
Kvalitní a stále prestižnější závodění v rakouských Alpách si opět nenechal ujít Honza.
I když byl start na pořadu víkendového programu až v sobotu večer, Honza se vydal do dějiště závodu již ve středu.
Nádherné počasí a vysoké teploty využil především k psychické přípravě, předpovídané bouřky pro tuto oblast na sobotní odpoledne jej však mírně znervózňovaly.
To, co mělo přijít, také přišlo. Těsně před kvalifikací, kterou musel projít každý, kdo si chtěl zajistit slušné postavení na startovní čáře, se spustil vydatný liják. Ačkoliv Honza vyčkával až téměř do konce časového limitu jedné hodiny s nadějí, že déšť ustane, nestalo se tak a proto se musel poprat nejen s náročnou tratí ale i s nepřízní počasí. Ve sprintu na jeden okruh nakonec zajel v těžké konkurenci výborný dvaadvacátý čas, což ho pouze dvě místa dělilo od možnosti startu z prvních řad.
Samotný závod, který startoval úderem dvacáté hodiny, se již odehrával bez deště, zato na ještě hůře sjízdné trati. Prudký výjezd převážně po šotolinové cestě s místy až 20% sklonu, dále pak sešup dolů po osvětlené sjezdovce Hermanna Mayera a kličkování s umělými technickými partiemi po městě zvládal Honza čím dál tím lépe. Především sjezdy se stále bahnitějším a klouzavějším povrchem mu přestávaly dělat problémy a tak po slušném startu dokázal průběžně své příčky vylepšovat. Ještě v závěrečném kole předjel dva své soupeře a poté jej cílová časomíra registrovala na parádní 18. příčce absolutního pořadí, což v jeho nabité kategorii znamenalo 12. místo.
O náročnosti dvouhodinového závodu svědčí i to, že z celkových více jak tří stovek bikerů jich bylo v cíli klasifikováno pouhých 165.
Kompletní výsledky ZDE

0 Komentáře

Vložil Martin dne 10 Srp 2015
Jméno:
E-mail: (volitelné)
Smajlík: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

SPAM ochrana
Přepiš tento text: bE6t8:
| Zapomenout